Hlavní navigace

Roste zájem o monitory, naopak prodej televizorů klesá

15. 12. 2020

Sdílet

 Autor: TP Vision
Nárůst prodejnosti počítačů vede ke zvýšenému zájmu též o monitory. Televizorům se dařit přestává.

Množství vyrobených displejů pro notebooky meziročně vzrostlo o 12,6 %. Z loňských 190 milionů na letošních zhruba 214 milionů, odhaduje analytická společnost Omdia.

Růst má přitom pokračovat i v roce 2021 a dostat se až na 229 milionů. Nezpochybnitelnou roli v tomto trendu hraje růst množství prodaných počítačů, podpořený pro změnu letošními pandemií motivovanými změnami, kdy řada lidí přešla na práci v módu home office, respektive na distanční výuku.

soutez_casestudy

Někteří uživatelé nejenže si pořídili nový počítač, mnozí si k malé notebookové obrazovce přikoupili taktéž druhý větší monitor. Nárůst samostatných monitorů lze vyjádřit 10,4 %, v přepočtu na jednotky ze 144 milionů v roce minulém na 159 milionů v roce letošním. Odhady pro příští rok pak hovoří o 173 milionech monitorů, které sjedou z výrobních linek.

Naopak množství vyrobených televizorů letos klesalo, a to z 287 milionů v roce 2019 na 269 milionů v roce 2020, tedy o 6 %. Dle odhadů společnosti Omdia se televizorům nebude dařit ani příští rok, očekává pokles o dalších 5 %.

Byl pro vás článek přínosný?