Hlavní navigace

Rozšiřte své dovednosti a znalosti v oblasti cloudu

16. 5. 2024

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Na konferenci Cloud Computing 2024 se zaměříme na nejnovější trendy a technologie.

Tak jako low-code a no-code nástroje dnes umožňují programovat v podstatě komukoliv, začínají cloudoví poskytovatelé podporovat konfiguraci formou jednoduchých skládaček a porozumění přirozenému jazyku. Na jedné straně roste uživatelská přívětivost, na druhé straně roste složitost celého hybridního či multi-cloudového prostředí spolu s kontejnery či serverless architekturou. 

To vše stěžuje zabezpečení dat v cloudu, monitorování a plánování nákladů. Na problematiku se podíváme na konferenci Cloud Computing 2024. Akce proběhne 6. června v Praze. Na programu stále intenzivně pracujeme, už nyní se ale můžete seznámit s prvními pěti přednáškami.

Hlavní témata

  • Výzvy spojené s integrací u hybridní a multi-cloudové strategie
  • Kontejnery vs. bezserverová architektura pro pay-as-you-go cloud
  • Ochrana (osobních) dat v cloudu – šifrování, autentizace a bezpečná obnova po havárii
  • Řízení nákladů – monitorování a optimalizaci využití cloudu
  • Riziko vendor lock-inu při výběru cloudových poskytovatelů
  • AI jako služba a cloud jako pohon inovací a transformace
Pro koho je konference určena?

✔️CIO ✔️ICT manažeři a správci ✔️firemní management ✔️CEO ✔️CFO ✔️Obsah cílí na profesionály ze soukromého sektoru (včetně oblastí financí, retailu i průmyslu) a státní správy a samosprávy.

Výběr z programu

Význam mikroservisní architektury a cloud-native přístupů pro obchodní růst

Petr Svoboda ze společnosti CodeNOW se podělí o své znalosti a zkušenosti s implementací mikroservisní architektury, která je zásadní pro moderní cloudové strategie. Zaměří se na výzvy a řešení spojené s integrací mikroservisů v hybridních a multi-cloudových systémech, které přináší zlepšení efektivity, zabezpečení a snížení nákladů.

Když se ČR stěhuje do cloudu

Všudypřítomný rozvoj digitalizace znamená také masivnější využití cloudových služeb. Podíváme se, jak se státu daří v této části digitalizace a vysvětlíme, co se skrývá za pojmem eGovernment cloud a proč se dělí na komerční a státní část. Také popíšeme naše zkušenosti s vytvořením cloud computingu pro státní správu. Tématu se chopí Jiří Krula spolu s Romanem Vrbou z instituce Státní pokladna Centrum sdílených služeb.

eGovernment Cloud

Na přednášce věnované tématu „eGovernment Cloud“ se od Heleny Ulrychové z Digitální a informační agentury dozvíme:

  • Jaké jsou povinnosti a příležitosti pro správce informačních systémů veřejné správy při využití cloud computingu.
  • Za jakých podmínek mohou poskytovatelé cloud computingu nabízet své služby.
  • Co je a k čemu slouží katalog cloud computingu.
  • Jak se do katalogu zapsat a jak z něj služby vybírat.
Konverzační umělá inteligence – praktické případy použití

V přednášce Jana Šedivého z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT nás čeká zkoumání hodnoty konverzační umělé inteligence pro zákazníky a zaměstnance – poznatky z výzkumu a různé případy použití v průmyslu. V průběhu prezentace pronikneme do rozsáhlého spektra aplikací konverzační AI, od základních implementací až po pokročilé mobilní aplikace. Zmíníme také základní architekturu různých technologií a zdůrazníme jejich vhodnost pro průmyslové i spotřebitelské trhy. Prezentaci doplní reálné ukázky, které představí praktické a přínosné aplikace.

Cloud a generativní umělá inteligence: právní aspekty

Služby cloud computingu stále častěji zahrnují i funkcionality generativní umělé inteligence. Generativní umělá inteligence přináší řadu nových právních otázek, které musí poskytovatelé i zákazníci vzít v úvahu a adresovat. Ve své prezentaci se Jana Pattynová z PIERSTONE zaměří na právní aspekty generativní umělé inteligence včetně dat, ochrany autorských práv, ochrany soukromí a aktu o umělé inteligenci.

O jednotlivých přednáškách se můžete dočíst na webu konference, k dispozici jsou také medailonky spíkrů. Na konferenci se můžete jednoduše přihlásit zde.

ZAPIŠTE SI DO DIÁŘŮ:

Konference Cloud Computing 2024

Kdy: 6. června 2024

soutez_casestudy

Kde: Comfort Hotel Prague City East

Partnerem konference je společnost CodeNOW. Produktovým partnerem je EasyEvent. Organizátory jsou CFOworldComputerworldCIO Business WorldLupa.cz a Podnikatel.cz. Produkci zajišťuje Internet Info.

Byl pro vás článek přínosný?