Hlavní navigace

Rychlejší, lehčí a s jiným designem. Apple představil MacBook Air s čipem M2

7. 6. 2022

Sdílet

 Autor: Apple
Společnost Apple odhalila na pondělní keynote WWDC 2022 nový MacBook Air s novým čipem, displejem, barvami a zcela novým designem. MacBook Air M2 bude k dispozici od příštího měsíce. V Česku vyjde minimálně na 36 990 korun.

Srdcem nového MacBooku Air je čip M2 s 8 procesorovými jádry rovnoměrně rozdělenými mezi výkon a efektivitu. Podle společnosti Apple má M2 vylepšení, díky kterým je o 18 procent rychlejší než M1.

Apple bude nabízet možnost přizpůsobení, kdy zákazník může přejít na 10jádrový SoC M2, který je podle Applu o 25 procent rychlejší než M1. Výdrž baterie je stejná jako u původního modelu M1, který nabízí až 18 hodin provozu na jedno nabití.

Základní konfigurace MacBooku Air M2 je dodávána s 8 GB paměti, ale maximální kapacita je nyní 24 GB, což je více než 16 GB u MacBooku Air M1. Úložiště začíná na 256GB SSD s možností upgradu až na 2 TB.

Vylepšený displej

Apple také vylepšil displej o 13,6palcový Liquid Retina displej, který je díky tenčím rámečkům o 0,3 palce větší než displej předchozího MacBooku Air. Nový displej má jas 500 nitů (oproti 400 u modelu M1 Air) a podporuje miliardy barev.

Autor: Apple

Apple přepracoval design MacBooku Air tak, aby navazoval na stejný styl jako čtrnácti a šestnáctipalcové MacBooky Pro, takže zmizel zužující se design. Notebook je tenký 11,3 milimetru, váží 2,7 kilogramu a je k dispozici ve čtyřech barvách: stříbrné, vesmírně šedé, hvězdné a půlnoční. Objevily se zvěsti, že MacBook Air bude dodáván v řadě barev jako iMac, ale ty se nepotvrdily.

MacBook Air má v horní části displeje dokonce výřez, v němž je umístěna kamera FaceTime s rozlišením 1080p a čtyři reproduktory umístěné mezi displejem a klávesnicí, a Apple notebook vybavil třemi mikrofony.

Stejně jako MacBook Air M1 má nový Air dva porty Thunderbolt/USB-4. K modelu s desetijádrovým grafickým procesorem obdrží kupující 35W napájecí adaptér (k dostání samostatně za 59 USD), který má dvojici portů USB-C pro nabíjení dvou zařízení najednou. Zákazníci mohou také použít 67W napájecí adaptér pro rychlé nabíjení, který nabije baterii MacBooku Air až na 50 % za 30 minut.

Cena nového MacBooku Air M2 začíná na 36 990 korunách. Apple bude stále nabízet základní model MacBooku Air M1 v ceně od 29 990 korun, jak vyplývá z české verze firemního eshopu.

Nový 13palcový MacBook Pro

Apple představil také nový 13palcový MacBook Pro s čipem upgradovaným na M2 se stejným designem jako model M1. To znamená, že Touch Bar, o kterém jsme si mysleli, že zmizí, tu bude ještě chvíli. Obsahuje stejný upgrade audio konektoru jako MacBook Air a také 67W napájecí adaptér USB-C (oproti 61W u modelu M1), i když podle všeho nepodporuje rychlé nabíjení.

DT24

Cena nového 13palcového MacBooku Pro M2 začíná na částce 38 990 korun a bude k dispozici příští měsíc.

Na keynote WWDC 2022 společnost představila i řadu dalších novinek. Ty další se týkají nových verzí operačních systémů pro telefony iPhone nebo hodinky Apple Watch.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.