Hlavní navigace

S časosběrnou kamerou Brinno TLS200 vytvoříte animované video raz dva

31. 7. 2012

Sdílet

 Autor: Bostar
Kamera Brinno TLS200 integruje funkce snímání, tvorby filmu i zobrazení. Dálkový ovladač pak zpříjemňuje ovládání a zabraňuje pohybu kamery při stisku spouště.

Udělat animovaná videa či zrychlený film s pomocí časosběrné kamery Brinno TLS200 je opravdu velmi jednoduché. Pro zrychlený film postačí nastavit přiměřený časový interval mezi jednotlivými záběry, volitelný od 1 sekundy do 24 hodin. Zapnete kameru, nastavíte časový interval, zaměříte na daný objekt a po ukončení nahrávání získáte zrychlený časosběrný film. Nepotřebujete žádné speciální zařízení, intervalometr, složité převáděcí postupy ani časové kontroly. Video z jednotlivých snímků navíc sestaví sama kamera.

brinno tlc200

Pro zhotovení animace (stop motion videa) se seřadí řada statických záběrů s malými změnami objektu k vytvoření pohyblivého animovaného filmu. Záběry pořízené kamerou Brinno TLS200 se jednoduše snímají pouhým stisknutím tlačítka spouštěče BRINNO Shutter Line ATS100 a jednotlivé snímky se nahrávají na paměťovou SD kartu (až 32GB). Animace může být provedena s kreslenými obrázky, s figurkami z plastelíny, s loutkami či s jakýmikoliv jinými předměty a materiály, jejichž tvar či polohu lze snadno měnit a po každé změně znovu vyfotografovat.

Můžete snadno a velmi rychle dosáhnout zajímavých a kreativních výstupů. Tvoření Stop-Motion animací si užijete obzvláště s dětmi, dokonce i těmi mladšími. Děti se s pomocí časosběrné kamery  Brinno TLS200 rychle naučí základy animace a lehce pochopí princip pohyblivých filmových obrázků.

Kameru pořídíte v českých e-shopech za cenu okolo 3 100 Kč.

soutez_casestudy

 

Zdroj: TZ Bostar

Byl pro vás článek přínosný?