Hlavní navigace

Samsung EX1 je ideální do horšího světla

 Autor: Samsung
Nový kompaktní fotoaparát Samsung EX1 je vybaven profesionálním ultraširokým objektivem, který je díky vysoké světelnosti schopen zachytit třeba noční oslavy nového roku.
Pavel Kreuziger 9. 12. 2011

Sdílet

Noční podmínky, ať už v exteriéru nebo interiéru, nejsou pro fotografování zrovna ideální. Výsledné snímky totiž bývají většinou tmavé nebo naopak přeexponované. Samsung EX1 ale disponuje profesionálním ultraširokoúhlým objektivem Schneider Kreuznach s netypickou světelností f/1,8, který je schopen i fotografie z nočního města zvládnout tak, aby za něco stály. Kromě objektivu přispívá ke kvalitním snímkům za snížených světelných podmínek také integrovaný rychlý obrazový procesor DRIMeIII.

Hovoříme-li o širokoúhlém objektivu, chce to zmínit konkrétní čísla – ohnisková vzdálenost objektivu má velikost 24 mm, přibližování navíc pomáhá trojnásobný optický zoom.

Model EX1 není prvním a pravděpodobně ani posledním kompaktním fotoaparátem od společnosti Samsung, který se chlubí výklopným displejem. Ten má v tomto případě tři palce a je založen na technologii AMOLED. Výklopné displeje mají tu výhodu, že s nimi lze fotografovat záběry v podstatě z jakéhokoliv úhlu.

Automatizace už v tomto případě postihla i rozpoznávání scény, kterého je dosaženo prostřednictvím funkce Samsung Smart Auto 2.0. Další funkce, určená ke sledování objektů, vám eliminují rozmazání u pohybujících se předmětů.

Preferujete-li manuální kontrolu nad fotoaparátem, je možno třeba přizpůsobit rychlost závěrky či clony v poloautomatickém režimu či nastavit režim plně manuální.

Samsung EX1 lze pořídit za doporučenou maloobchodní cenu 8 990,- Kč včetně DPH.