Hlavní navigace

Samsung má superúsporný laptop, prodej v Česku s tále s otazníkem

26. 8. 2019

Sdílet

 Autor: Samsung
Se slzou v oku vzpomínáme na dobu, kdy Samsung v ČR prodával své vynikající notebooky. Teď ukázal zajímavý model Galaxy Book S, ale stále není jisté, jestli se bude prodávat zase v Česku.

Galaxy Book S má být novou kategorií zařízení  postavených na platformě Microsoft a běžící na hardwarové platformě své třídy od společnosti Qualcomm. Tato nová kategorie zařízení nabízí gigabitovou konektivitu v sítích LTE, možnost okamžitého spuštění a špičkový design ve spojení se systémem Windows 10 a nejmodernější výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 8cx.

Zařízení Galaxy Book S je neustále v provozu, vždy připojeno a vždy připraveno – taková je budoucnost mobilní produktivity. Extrémně rychlé gigabitové připojení k sítím LTE umožňuje okamžité propojení s cloudem a vysokorychlostní připojení k aplikacím a obsahu bez nutnosti spoléhat se na Wi-Fi.

Bootování systému je minulostí – Galaxy Book S obsahuje funkce, díky nimž lze zařízení okamžitě probudit a začít používat. Podobně jako u chytrého telefonu tak máte dotykem prstu k dispozici okamžitě vše, co potřebujete.

Zařízení Galaxy Book S vychází z předchozího Galaxy Book2 a bylo pečlivě navrženo tak, aby nabídlo maximální výpočetní výkon ve formě lehkého a mobilního zařízení. Přenosný ultratenký design, který se odlišuje prohnutým tělem přístroje, umožňuje uživatelům maximálně využít výhod zařízení, které je neustále k dispozici. Galaxy Book S si s sebou můžete snadno a pohodlně vzít kamkoli – při hmotnosti pouhých 0,96 kg vás přitom nebude tížit zbytečná hmotnost a objemnost klasického laptopu.

Svrchní část a základna rámu Galaxy Book S jsou vyrobeny z luxusního eloxovaného hliníku, který přístroj chrání před riziky poškození, kterým jsou laptopy vystaveny nejčastěji, a eloxovaná povrchová vrstva zajišťuje ještě větší pevnost použitých materiálů. Galaxy Book S je vybaven 13,3palcovým dotykovým displejem schopným rozpoznat až deset dotyků současně

Galaxy Book S nabízí výkon založený na výpočetní platformě Snapdragon 8cx, což je první PC platforma postavená na 7nanometrové technologii, kterou společnost Qualcomm Technologies vyvinula speciálně pro mobilní zařízení. Snapdragon 8cx zaručuje u Galaxy Book S ve srovnání s Galaxy Book 2 výrazně vyšší výkon, protože nabízí o 40 procent vyšší výkon procesoru, o 80 procent vyšší grafický výkon a paměť s vyšší propustností. Platforma Snapdragon 8cx byla záměrně navržena tak, aby se obešla bez aktivního chlazení, takže váš laptop zůstane v pohodě bez ohledu na to, jak tvrdě na něm budete pracovat.

Baterie dokáže na jedno nabití napájet Galaxy Book S až 23 hodin při nepřetržitém přehrávání videa. Je také vybaven stereoreproduktory kvality Sound by AKG společnosti Samsung.

Galaxy Book S bude na vybraných trzích k dostání počátkem podzimu, a to ve dvou barevných variantách – Earthy Gold a Mercury Grey. Případná dostupnost Galaxy Book S v České republice bude potvrzena později.

Cloud24

 

Technické údaje o výrobku Galaxy Book S

 

Galaxy Book S

Operační systém

Windows 10 Home/Pro

* Dostupnost se liší v závislosti na regionu a operátorovi. Funkce se mohou lišit v závislosti na zařízení.

Displej

13,3″ FHD TFT (16:9)

Dotykový: 10bodová vícedotyková obrazovka

Tělo

305,2 × 203,2 × 6,2–11,8 mm; 0,96 kg

* Přesnost údajů se může lišit v závislosti na použitém způsobu měření.

Aplikační procesor

Počítačová platforma Qualcomm® Snapdragon™ 8cx

7nm, 64bitový osmijádrový procesor (max. 2,84 GHz + 1,8 GHz)

* Qualcomm a Snapdragon jsou ochranné známky společnosti Qualcomm Incorporated registrované ve Spojených státech a dalších zemích.

* Qualcomm Snapdragon je produkt společnosti Qualcomm Technologies, Inc. nebo jejích dceřiných společností.

Paměť

8 GB RAM (LPDDR4X), 256/512 GB

+ slot pro kartu MicroSD (až 1 TB)

* Může se lišit podle trhu a mobilního operátora.

* Velikost uživatelské paměti je menší než celková kapacita paměti, protože část úložiště využívá operační systém a software vykonávající různé funkce zařízení. Skutečná velikost uživatelské paměti se bude lišit podle operátora a po aktualizaci softwaru se může změnit.

* Karta MicroSD se prodává samostatně.

Kamera

720p HD

Baterie

42 Wh (typická)

Přehrávání videa: až 23 hodiny

* Na základě výsledků interních laboratorních testů doby přehrávání lokálně uloženého videa prováděných společností Samsung. Výsledky testu jsou odhadované hodnoty vzorové baterie z předběžné verze testované ve výchozím nastavení (hlasitost zvuku a úroveň jasu) bez připojení k Wi-Fi nebo mobilní síti. Výdrž baterie se výrazně liší v závislosti na nastavení a používání zařízení a na dalších faktorech.

* Kabelové nabíjení kompatibilní se standardy PD2.0, AFC a QC2.0.

* Může se lišit podle trhů a mobilních operátorů.

Sítě

LTE kat. 18

Nano SIM

* Může se lišit podle trhů a mobilních operátorů.

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO

* Může se lišit podle trhů a mobilních operátorů.

Bluetooth® v 5.0, USB typ C, navigace (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

*Pokrytí systémů Galileo a BeiDou může být omezené.

Senzory

Snímač otisků prstů, Hallův senzor, světelný senzor (podsvícení klávesnice zapnuto/vypnuto)

Ověřování

Windows Hello přihlášení pomocí otisku prstu

Audio

Stereoreproduktory: Sound by AKG

Podmanivý zvuk s technologií prostorového zvuku Dolby Atmos® (režimy Dynamic, Movie, Music, Game, Voice, a Personalize)

Byl pro vás článek přínosný?