Hlavní navigace

Smartphone pro seniory je tu

6. 8. 2018

Sdílet

 Autor: Doro
Švédská společnost Doro dává v ČR do prodeje nový smartphone Doro 8035. Jde o speciální smartphone určený seniorům, který spojuje výhody chytrých telefonů jako je velikost displeje nebo dotykové ovládání, s uzpůsobenými funkcemi pro tuto věkovou skupinu.

Doro 8035 seniorům přizpůsobuje ergonomii a funkce na míru. Telefon nabízí všechny výhody smartphonu bez složitého ovládání. Má intuitivní ovládání, které navíc ukládá informace o nejčastěji používaných funkcích.

Telefon Doro 8035 má také zabudované speciální asistenční tlačítko pro případ nouze. Do SOS tlačítka si může majitel telefonu nahrát až pět kontaktů svých nejbližších či lékaře, na které telefon při stisknutí SOS tlačítka volá. Pokud první kontakt v pořadí hovor nepřijme, telefon automaticky vytočí následující telefonní číslo a tak dále. Mobily zároveň rozešlou kontaktům SMS zprávy a GPS souřadnice aktuálního místa, kde se senior nachází.

Při vyzvánění i přenosu hovoru Doro 8035 nevyužívá běžné frekvence, které senioři neslyší, což je běžné u většiny výrobců mobilních telefonů, ale naopak frekvence pro ně dobře slyšitelné. Telefon nabízí také efektivní potlačení rušivého okolního hluku či přímou kompatibilitu s naslouchátky.

top_it_employers

Doro 8035 je k dostání s nabíjecí kolébkou, do které si může majitel telefon odkládat. Součástí telefonu je také aplikace My Doro Manager, která umožňuje důvěryhodným lidem, kteří od seniora dostanou přístup, ovládat telefon na dálku. Například vnuk tak může pomoci babičce nebo dědovi, když „ten telefon zase nefunguje“. Pomocí této služby je možné upravit jas displeje, zvuky, nastavení čísel rychlého vytáčení nebo tlačítko pro asistenci a řadu dalších. Aplikace také nabízí jednoduchý způsob, jak přenést data do nového telefonu, zálohovat a sdílet fotografie či videa, a zároveň pomůže najít i ztracený telefon.

Telefon běží na systému Android 7.1.

Byl pro vás článek přínosný?