Hlavní navigace

Těžba Litecoinů, Dogecoinů a dalších alternativ Bitcoinů - 5.díl

21. 7. 2014

Sdílet

 Autor: (c) Rrraum - Fotolia.com
Možná jste už něco zaslechli o nejznámější virtuální měně – bitcoinu. Jeho těžba je pro běžného uživatele velmi obtížná. Existují však další virtuální měny (tzv. altcoiny), jejichž těžba je daleko snazší. Napovíme, co k tomu potřebujete.

Koho by nezajímal Bitcoin, virtuální měna, jejíž historie vzniku je protkána pokoutními obchody, podvody obrovského rozsahu a lidmi, kteří se právě díky bitcoinu stali přes noc milionáři? Nejlepším způsob, jak do  světa virtuálních měn proniknout, spočívá v získání vlastních zkušeností. Ty pak získáte, pokud zkusíte s virtuálními měnami obchodovat.

Virtuální měnu můžete získat buď výměnou za své úspory v klasické měně, nebo vlastní těžbou. Pro obyčejné uživatele je však dnes těžba bitcoinů čím dál obtížnější, ne-li téměř nerealizovatelná. Je tu však ještě svět alternativních variant bitcoinu (tzv. altcoinů), který je k obyčejným uživatelům daleko přívětivější. Pojďte se podívat, co všechno obnáší těžba altcoinů.

 

Předchozí díl

Sám za sebe nebo ve skupině? To je to, oč tu běží

 Prvním zásadním rozhodnutím je to, zda budete chtít těžit sami za sebe, nebo zda se přidáte do nějakého uskupení. Při těžbě bitcoinu peníze nepřitékají průběžně, ale platby se uskutečňují jednorázově po dosažení nějakého dílčího cíle a ukládají se na účet toho, kdo tohoto cíle dosáhl. Pokud nejste majitelem soustavy superrychlých těžebních počítačů, pak je docela možné, že žádného dílčího cíle nikdy nedosáhnete a tedy že ani nic nevyděláte.

V těžebním uskupení spojuje své síly několik uživatelů dohromady a pracují jako skupina. Vydělané peníze se pak dělí mezi členy skupiny podle výpočetního výkonu, kterým jednotliví členové skupiny přispěli k dosažení cíle. je tak dána jasná struktura odměňování a pravděpodobnost dosažení odměny je daleko vyšší. Můžete se tedy rozhodnout, že budete těžit sami za sebe, nicméně pro každého, kdo s těžbou začíná, je daleko lepší těžit ve skupině – a to zejména tehdy, když netěžíte pomocí skupiny supervýkonných počítačů umístěných v jedné místnosti. Na následujících řádcích budeme předpokládat, že těžíte ve skupině.

Pro každý altcoin existují jiná uskupení, i když jsou skupiny, které těží různé měny v závislosti na tom, jak roste či padá jejich cena. Členství v každé skupině má své výhody i nevýhody, nicméně ve svém důsledku je úplně jedno, kterou skupinu si vyberete. Chcete-li nějakou skupinu najít, navštivte příslušný komunitní web altcoinu, o jehož těžbu se zajímáte – aktivní komunity pro všechny známější altcoiny kupříkladu najdete na internetové sociální službě Reddit.

 

 Internetová stránka těžařů WeMineLTC

 

Cloud24

Pokračování

 

Byl pro vás článek přínosný?