Hlavní navigace

Tip: Přeneste si do iOS přístroje všechny vaše Google kontakty

19. 11. 2011

Sdílet

 Autor: Apple
Mnoho lidí s příchodem iPhonu 4S přechází z Androidu či Windows Phone 7 na iOS, což s sebou nese i přenášení kontaktů z Gmailu. Zní to triviálně, ale má to jeden háček.

Jak synchronizovat Google kontakty s iOS? To je přece naprosto jednoduché, přes iTunes. Stačí je zapnout, připojit iPhone a kliknout na něj v levém navigačním panelu. Poté už zbývá jen zvolit Info a přejít do sekce Synchronizace kontaktů. To znamená zapnutí synchronizační funkce a výběr Google Contacts – dále už je potřeba jen zadat informace o účtu a pak synchronizaci bez problému sledovat.

Bohužel, může se stát, že se nepřenesou všechny kontakty. Co to ale způsobuje? Nebudeme vás dále napínat. iTunes totiž synchronizuje jen kontakty uložené ve skupině Moje kontakty na Googlu. Máte-li tedy kontakty rozdělené do více skupin, ty se do iTunes na první pokus zřejmě nedostanou.

Naštěstí vůbec není problém tuto situaci napravit. Zvolte nepřenesenou skupinu mezi Google kontakty, vyberte všechny kontakty, klikněte v horním menu na Skupiny a zvolte moje kontakty. Tento algoritmus opakujte u všech skupin, které chcete přenést, a máte hotovo.

Byl pro vás článek přínosný?