Hlavní navigace

Třetina uživatelů iPhonu přešla z androidu

5. 11. 2015

Sdílet

 Autor: apple
Podle šéfa společnosti Apple Tima Cooka tvořili téměř třetinu všech nových uživatelů, kteří si v uplynulém čtvrtletí koupili iPhone, lidé, kteří přešli z Androidu.

Jak dodal Cook, mezi červencem a zářím tohoto roku na iPhone přešlo nejvíce uživatelů Androidu vůbec (americký gigant měří přechody z Androidu na iOS od roku 2013). I díky bývalým uživatelům Androidu se Apple v uplynulém čtvrtletí podařilo dosáhnout rekordního zisku. Jak podotýkají analytici ze společnosti IDC, i když je Android stále nejpoužívanějším mobilním operačním systémem na světě a Samsung největším prodejcem chytrých mobilních telefonů, na iOS od vydání iPhonu 6 v září minulého roku přechází z Androidu více lidí než kdy jindy.

Podle Caroliny Milanesiové ze společnosti Kantar Worldpanel Comtech je trend přechodu na iOS nejviditelnější v Asii - například 56 % všech uživatelů, kteří si v posledním čtvrtletí koupili iPhone 6 v Číně, dříve používalo Android. A Apple s tímto trendem počítá i do budoucna, což je jedním z důvodů, proč americký gigant odhaduje, že rekordních příjmů a zisku dosáhne i v posledním čtvrtletí tohoto roku.

 

Zdroj: Techspot

Byl pro vás článek přínosný?