Hlavní navigace

Ultrapřenosné notebooky Lenovo

7. 11. 2011

Sdílet

 Autor: Lenovo
Ultrabooky IdeaPad U300s a IdeaPad U400 přidává do svého portfolia společnost Lenovo. Kombinace ultratenkého designu a vysokého výkonu – to je dnešní trend, kterého se úspěšně drží i tento výrobce.

Oba notebooky jsou nejen stylové, ale i funkční a praktické – ideální pro uživatele, kteří berou techniku vážně, neradi v batohu nosí cihly a mají rádi pěkný design.

Model IdeaPad U300s je vybaven druhou generací procesoru Intel Core i5, který disponuje technologií Intel Turbo Boost 2.0. Tato společně s funkcí SSD disku o kapacitě 256 GB zvané Enhanced Experience 2.0 umožňuje spuštění operačního systému za krásných 10 sekund. Z další techniky jmenujme 13,3palcový širokoúhlý HD displej a 4 GB DDR3 paměti.

Hmotnost notebooku je nižší než 1,5 kilogramu a jeho tloušťka činí asi 15 mm. Tělo je vyrobeno z jednodílného hliníkového pláště, přičemž povrch je ošetřen zvláštní šedou grafitovou barvou odolnou proti poškrábání. Mezi další vychytávky patří prodyšná klávesnice (Breathable Keyboard) a technologie Intel Advanced Cooling zajišťující proudění vzduchu od klávesnice po strany a zadní panty přístroje.

Baterie s dlouhou životností vydrží zhruba 8 hodin práce a až 30 dní v pohotovostním režimu. Rychlé nabíjení zajišťuje dosažení 50% kapacity baterie po 30 minutách v zásuvce. Ultrabook je dále vybaven technologií Bluetooth, Wi-Fi 802.11n a konektory USB 2.0, 3.0 a HDMI, a třeba i 1,3megapixelovou webkameru s rozlišením 720p HD.

Druhá z novinek, IdeaPad U400, se chlubí druhou generací procesorů Intel Core a při zakoupení s volitelnou technologií RapidDrive SSD startuje za 17 vteřin. U400 je o něco větší než jeho kolega, má displej o velikosti 14 palců a dedikovanou 1 GB grafickou kartu AMD Radeon HD6470M, paměť je rozšiřitelná až na 8 GB, nejvyšší model je potom vybaven 1 TB HDD a 256 GB SSD disky. Na rozdíl od útlejšího a menšího modelu U300s oplývá U400 i štěrbinovou DVD mechanikou.

U baterie výrobce opět garantuje dlouhou životnost, pracovní doba je zde potom 7 hodin. Stejně jako typ U300s má tento notebook opět integrovanou technologii prodyšné klávesnice.

DT24

Byl pro vás článek přínosný?