Hlavní navigace

Úspěšné produkty třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

7. 11. 2022

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Už po šestnácté hledáme mezi přihlášenými ty nejlepší produkty a služby, které mohou používat označení IT produkt roku. Které produkty uspěly ve třetím kole?

Jako ve všech předchozích patnácti ročnících soutěže IT produkt roku platila i ve třetím kole roku 2022 tatáž kritéria výběru. Uspět mohly pouze produkty, které se pozitivně odlišují od konkurenčních zařízení stejné kategorie – a zaslouží si tedy zvýšenou pozornost případných uživatelů. 

Významnou odlišností může být jak inovativní pojetí, tak třeba jen jedna zajímavá vlastnost, díky níž je produkt nejvhodnějším řešením pro určitou skupinu zákazníků. Vlastnost, která je samozřejmostí u produktu nejvyšší kategorie, může být rozhodujícím kritériem pro výběr u levnějšího zařízení.

Uzávěrka tohoto kola byla stanovena na polovinu října 2022. Při následném hodnocení přihlášených produktů jsme vycházeli z materiálů dodaných přihlašovateli i z poznatků řady odborníků mimo naši redakci – uživatelů, implementátorů, ale třeba také testérů z našich zahraničních poboček. 

Letošní ročník se od všech předchozích odlišuje tím, že už nebudeme na konci vyhlašovat vítěze jednotlivých kategorií. Došli jsme k závěru, že s masivním rozvojem technologií a extrémně zkráceným produktovým cyklem v kontextu posledních let spolu často soutěží produkty či služby nesnadno srovnatelné. Na označení IT produkt roku mají tak právo všechny úspěšné produkty či služby z každého soutěžního kola.

Gratulujeme!

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Přehled úspěšných produktů třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

Kategorie: Bezpečnostní řešení

Produkt: Software pro monitorování síťového provozu

Progress Flowmon 12. 1.

Přihlášený společností: Flowmon Networks

Popis produktu: Flowmon 12.1 představuje výkonné řešení pro monitorování datových toků (NetFlow/IPFIX). Nabízí funkce pro získání plné kontroly nad využitím šířky pásma, optimalizací výkonnosti sítě a aplikací, rychlý troubleshooting a ochranu sítě před moderními kybernetickými hrozbami. Díky škálovatelnosti je vhodný pro firmy bez rozdílu velikosti včetně těch ze segmentu enterprise. Dovoluje také monitoring veřejného cloudu (Amazon AWS, MS Azure) a navíc zatím jako jediný je schopný zpracovat data z nativních flow-logů od tří hlavních cloudových providerů – MS Azure, Google Cloud a AWS.

Ke stažení: IT Produkt 2022 Flowmon Progress


Přehled úspěšných produktů třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

Kategorie: Bezpečnostní řešení

Produkt: Bezpečnostní software

Bitdefender GravityZone Business Security Enterprise

Přihlášený společností: IS4 security

Popis produktu: Jde o kompletní řešení zabezpečení koncových bodů, které kombinuje propracovanou platformu pro rozšířenou ochranu koncových bodů s funkcemi detekce a reakce (XDR), jež pomáhají chránit infrastrukturu koncových bodů (pracovní stanice, servery a kontejnery) v celém životním cyklu hrozeb, a to s vysokou účinností a efektivitou. Nabízí tak prevenci napříč různými endpointy, detekci hrozeb, automatickou reakci, vizualizaci před a po kompromitaci, apod. Důležitou funkcí je i Ransomware Remediation, která blokuje útoky ransomwaru a automaticky obnovuje obsah zašifrovaných souborů bez nutnosti platit výkupné.

Ke stažení: IT Produkt 2022 Bitdefender


Přehled úspěšných produktů třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

Kategorie: Hardware

Produkt: Monitor

AOC PD32M

Přihlášený společností: MMD – Monitors & Displays

Popis produktu: Všechny nejžádanější herní specifikace v jednom monitoru. Monitor Porsche Design AOC Agon Pro PD32M nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz, technologii Adaptive Sync a dobu odezvy 1 ms GtG zaručující plynulé hraní bez trhání a zasekávání obrazu. PD32M se rovněž vyznačuje nízkým zpožděním na vstup. Klávesové zkratky umožňují rychlé přepínání obrazových nastavení různých žánrů, jako jsou závodní tituly, FPS, RGB a další. PD32M nabízí USB-C konektor pro snížení potřebného množství kabelů, umožňuje přijímat obrazový signál a rovněž i poskytovat napájení (až 90 W – v závislosti na nastavení HDR) a přenášet data do připojeného notebooku pomocí jednoho kabelu USB-C. 

Díky hardwaru KVM Switch nabídne sdílení jedné klávesnice, myši a monitoru mezi více počítači. Monitor PD32M je vybaven výkonným zvukovým systémem. Dva 8W reproduktory s certifikací DTS Sound poskytují adekvátní zvuk obrazovým schopnostem monitoru.

Ke stažení: IT Produkt 2022 AOC PD32M


Přehled úspěšných produktů třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

Kategorie: Hardware

Produkt: Autokamera

Nextbase 622 GW

Přihlášený společností: Pram

Popis produktu: Model 622 GW disponuje obrazem v rozlišení až 4K s 30 FPS. Registrační značky ostatních účastníků silničního provozu jsou tak dobře čitelné, kamera natáčí kvalitně i za nepříznivých povětrnostních podmínek a ve tmě, polarizační filtr eliminuje sluneční odlesky. Úhel záběru je 140°. Kamera nabízí stabilizaci obrazu, G  senzor – který v momentě nárazu automaticky ukládá nahrávku, GPS, Wi-Fi, dotykový displej, hlasové ovládání Alexa, nahrávání ve smyčce – nejstarší nahrávky jsou nahrazeny novými, možnost připojení zadní kamery a kabinové kamery (výhodné pro řidiče taxi nebo MHD).

Ke stažení: IT Produkt 2022 Nextbase 622 GW


Přehled úspěšných produktů třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

Kategorie: Komunikační produkty

Produkt: Doručování aplikací a load balancing

Progress Kemp LoadMaster 7.2.57

Přihlášený společností: Flowmon Networks

Popis produktu: LoadMaster je k dispozici buď jako dedikovaný hardware, nebo jako virtuální zařízení. Hardwarové verze mají propustnost až 90 Gb/s, v závislosti na modelu je k dispozici síťová podpora pro SPF+, 10GbE ČI 100GbE. Většina modelů je vybavená dvěma zdroji napájení a úložištěm RAID. Virtuální varianta je dostupná pro všechny hlavní hypervizory i veřejné cloudové platformy, její výkon je od 500 Mb/s, dostupný je i model s neomezeným výkonem. Všechny typy LoadMaster (hardwarové i virtuální) lze nasadit jako párové řešení s vysokou dostupností i jako klastry s více zařízeními pro dosažení vysokého výkonu.

Ke stažení: IT Produkt 2022 Progress Kemp LoadMaster 7.2.57


Přehled úspěšných produktů třetího kola soutěže IT produkt roku 2022

Kategorie: Nástroje pro správu

Produkt: Software pro monitorování IT infrastruktury

Progress WhatsUp Gold 2022.1

Přihlášený společností: Flowmon Networks

Popis produktu: WhatsUp Gold poskytuje úplný přehled o všem, co je připojené k IT infrastruktuře. Interaktivní mapa umožňuje zobrazit zařízení, servery, virtuální počítače a další prvky v souvislostech, takže lze přesně diagnostikovat problémy. Nabízí okamžitý přehled o tom, co se děje v cloudu nebo v lokálním prostředí, a z monitorování zohledňující topologii a vzájemné vazby sítě poskytuje chytrá upozornění prostřednictvím SMS, e -mailu, webu, Teams nebo Slacku. Automaticky analyzuje protokoly, obnovuje konfigurace, monitoruje bezdrátové a cloudové sítě, rozesílá reporty a aktualizace.

Ke stažení: IT Produkt 2022 Progress WhatsUp Gold 2022.1

Byl pro vás článek přínosný?