Hlavní navigace

Vítězové prvního kola soutěže IT produkt roku 2023

1. 3. 2023

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Už po sedmnácté hledáme mezi přihlášenými ty nejlepší produkty a služby, které mohou používat označení IT produkt roku. Které produkty uspěly v prvním kole?

Jako už šestnáct let soutěže IT produkt roku platila i v úvodním kole roku 2023 shodná kritéria výběru. Uspět totiž mohly jen produkty, které se pozitivně odlišují od konkurenčních zařízení stejné kategorie – a zaslouží si tedy zvýšenou pozornost případných uživatelů.

Významnou odlišností může být jak inovativní pojetí, tak třeba jen jedna zajímavá vlastnost, díky níž je produkt nejvhodnějším řešením pro určitou skupinu zákazníků. Vlastnost, která je samozřejmostí u produktu nejvyšší kategorie, může být rozhodujícím kritériem pro výběr u levnějšího zařízení.

Uzávěrka tohoto kola byla stanovena na polovinu ledna 2023.

V průběhu následného hodnocení přihlášených produktů jsme vycházeli z materiálů dodaných přihlašovateli i z poznatků řady odborníků mimo naši redakci – uživatelů, implementátorů, ale třeba také testérů z našich zahraničních poboček.

Protože jsme došli k závěru, že s masivním rozvojem technologií a extrémně zkráceným produktovým cyklem v kontextu posledních let spolu často soutěží produkty či služby nesnadno srovnatelné, zrušili jsme závěrečné vyhlášení nejlepších produktů z každé kategorie. Na označení IT produkt roku tak mají právo všechny úspěšné produkty z každého soutěžního kola.

Na druhou stranu jsme ovšem výrazně zpřísnili výběrová kritéria, která musí produkt či služba splnit, aby mohla do finálového kola postoupit. To se odrazilo ve sníženém počtu produktů, které v prvním kole soutěže uspěly.

Gratulujeme!

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Přehled úspěšných produktů prvního kola soutěže IT produkt roku 2023

Kategorie: Hardware

Produkt: NAS datové úložiště

DiskStation DS923+

Přihlášený společností: Synology

Popis produktu: DS923+ představuje výkonné čtyřšachtové zařízení NAS, které lze podle měnících se potřeb snadno upravovat nebo rozšiřovat. Nabízí volitelnou podporu až devíti disků a rychlejšího připojení k síti, podporu až pro dva NVMe SSD pro ukládání do mezipaměti nebo pro vytváření dalších fondů úložiště a také až 32 GB paměti DDR4 ECC pro ochranu před potenciálním zhroucením a neúmyslnými změnami dat vykonáváním automatických oprav chybných dat.

Ke stažení: Ocenění Synology 2023


Přehled úspěšných produktů prvního kola soutěže IT produkt roku 2023

Kategorie: Nástroje pro správu

Produkt: Hybridní virtuální desktop

ceBox Workspace

Přihlášený společností: Wisper

Popis produktu: ceBox Workspace slouží pro centralizovanou správu stolních počítačů a notebooků z jedné webové konzole bezohledu na počet nebo geografické umístění těchto počítačů. Umožňuje hromadné vzdálené instalace operačního systému/aplikací, aktualizace a patche OS/aplikací a také vzdálený přístup na plochu uživatele. V přehledné konzoli administrátora se graficky zobrazují všechny počítače, jejich umístění, stav, historie logů, monitoring (CPU, RAM, HDD, využití sítě), instalovaný OS a/nebo aplikace. V uživatelském módu má administrátor možnost spravovat i jednotlivé uživatele a přidělovat jim konkrétní OS a/nebo aplikace.

Ke stažení: Ocenění Wisper 2023

Byl pro vás článek přínosný?