Hlavní navigace

Vítězové ve druhém kole soutěže IT produkt roku 2023

3. 7. 2023

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Druhým kolem pokračuje v soutěži magazínu Computerworld hledání těch nejlepších IT produktů a služeb, které mohou používat označení IT produkt roku. Které produkty uspěly v tomto kole?

Jako už šestnáct let soutěže IT produkt roku platila i v v druhém kole roku 2023 shodná kritéria výběru. Uspět totiž mohly jen produkty, které se pozitivně odlišují od konkurenčních zařízení stejné kategorie – a zaslouží si tedy zvýšenou pozornost případných uživatelů.

Významnou odlišností může být jak inovativní pojetí, tak třeba jen jedna zajímavá vlastnost, díky níž je produkt nejvhodnějším řešením pro určitou skupinu zákazníků. Vlastnost, která je samozřejmostí u produktu nejvyšší kategorie, může být rozhodujícím kritériem pro výběr u levnějšího zařízení.

Uzávěrka tohoto kola byla stanovena na polovinu června 2023.

V průběhu následného hodnocení přihlášených produktů jsme vycházeli z materiálů dodaných přihlašovateli i z poznatků řady odborníků mimo naši redakci – uživatelů, implementátorů, ale třeba také testérů z našich zahraničních poboček.

Protože jsme došli k závěru, že s masivním rozvojem technologií a extrémně zkráceným produktovým cyklem v kontextu posledních let spolu často soutěží produkty či služby nesnadno srovnatelné, zrušili jsme závěrečné vyhlášení nejlepších produktů z každé kategorie. Na označení IT produkt roku tak mají právo všechny úspěšné produkty z každého soutěžního kola.

Na druhou stranu jsme ovšem výrazně zpřísnili výběrová kritéria, která musí produkt či služba splnit, aby mohla do finálového kola postoupit. To se odrazilo ve sníženém počtu produktů, které v prvním kole soutěže uspěly.

Gratulujeme!

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Přehled úspěšných produktů druhého kola soutěže IT produkt roku 2023

Kategorie: Hardware

Produkt: Autokamera

Mio MiVue 955W 4K

Přihlášený společností: Mio Česká republika a Slovensko

Popis produktu: 4K autokamera Mio je schopná natáčet i ve vysokém rozlišení a frekvenci snímání (2.5K s 60 fps) nejen přes čelní sklo, ale i to zadní (E60 s 2.5K). MiVue 955W má optimalizované noční natáčení Night Vision ULTRA, čemuž pomáhá jak HDR autorežim (s 2.5K), tak 1,7krát větší prémiový optický senzor Sony Starvis. 

Disponuje pokročilým a efektivně nastavitelným parkovacím režimem včetně snímání pohybu, nově i hlasovým ovládáním kamery, superkapacitorem s extrémní odolností a také varováním před čelní srážkou a v průběhu měřených úseků. Aktualizace a přenos dat je přes 5GHz Wi‐Fi.

Ke stažení: Ocenění Mio Česká republika a Slovensko (2023)


Přehled úspěšných produktů druhého kola soutěže IT produkt roku 2023

Kategorie: Hardware

Produkt: Monitor

Evnia Gaming Monitor – 42M2N8900/00

Přihlášený společností: MMD – Monitors & Displays

Popis produktu: OLED displej s úhlopříčkou 42 palců (106 cm) nabízí antireflexivní povrch obrazovky pro velmi nízké odlesky, čímž zpříjemňuje sledování monitoru i za přímého osvětlení, vynikne také maximální svítivost 450 nitů. Odezva s délkou jedné milisekundy pak dává všem hráčům konkurenční výhodu před soupeři. 

Součástí výbavy je HDMI port, USB‐C port a také HDCP 1.4 a 2.3. Monitor dovede zobrazit obraz ze dvou zařízení současně, případně využívat vestavěný KVM přepínač a lze ho připevnit ke zdi nebo ke stojanu s využitím systému Vesa. 

Nový herní displej společnosti Philips je vybaven uživatelským rozhraním speciálně pro hráče a nabízí řadu možností – režim „FPS“ vylepšuje tmavá témata ve hrách, režim „Závody“ přizpůsobí displej prostřednictvím kratší doby odezvy, vysoké úrovně barev a dalších úprav obrazu. 

Monitor si pamatuje dvě individuální nastavení pro dva uživatele.

Ke stažení: Ocenění Philips 2023


Přehled úspěšných produktů druhého kola soutěže IT produkt roku 2023

Kategorie: Komunikační produkty

Produkt: Kontaktní centrum v mobilu

Daktela MobileApp 3.0

Přihlášený společností: Daktela

Popis produktu: Aplikace je dostupná pro platformy iOs i Android a funguje jako kontaktní centrum Daktela v mobilu. Obsahuje moduly Dashboard (zobrazuje dnešní statistiku uživatele), Dialpad (dovoluje vytáčet hovory na číslo nebo kontakt), Tickety (umožňují práci s e‐maily a aktivitami zařazenými do ticketu), CRM (zobrazuje kontaktní údaje zákazníků a jejich historii), Aktivity (umožňují správu příchozích a odchozích aktivit), Výpisy (zobrazují historické interakce podle jejich typu), Wallboard (ukazuje stav kontaktního centra v reálném čase) a Znalostní báze (obsahuje články s interním know‐how).

Ke stažení: Ocenění Daktela 2023


Přehled úspěšných produktů druhého kola soutěže IT produkt roku 2023

Kategorie: On‐line a související služby

Produkt: Pokročilé vyhledávání v otevřených zdrojích

Tovek Finder 2.0

Přihlášený společností: Tovek

Popis produktu: Služba využívá platformu Tovek vyvíjenou speciálně k syntéze a názorné prezentaci poznatků vyhledávaných v obsahu různorodých dat. Analytikovi umožňuje vytvořit metodiku pro prohledávání zdrojů dat, a využít tak znalosti o údajích z jednotlivých zdrojů relevantních pro daný typ výstupu (např. prověrka osoby, prověrka firmy, specifická událost). Uživatel tak automaticky tvoří správné dotazy do jednotlivých zdrojů na využití údajů zadaných do vstupního formuláře. Výsledky vyhledávání se ukládají pro další zpracování indexací nebo se použijí jako samostatný formalizovaný report.

Ke stažení: Ocenění Tovek

Byl pro vás článek přínosný?