Hlavní navigace

Výsledky třetího kola soutěže IT produkt 2013

25. 10. 2013

Sdílet

 Autor: IDG
Redakce časopisu Computerworld vyhlásila výsledky třetího kola soutěže IT produkt 2013.

Jako ve všech předchozích kolech soutěže platila i v tomto kole tatáž kritéria výběru jako v předchozích ročnících soutěže. Do jejího finále tedy mohly postoupit produkty, které se pozitivně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie – a zaslouží si zvýšenou pozornost případných uživatelů.

Významnou odlišností od konkurence může být jak celkově inovativní pojetí, tak třeba jen jedna konkrétní zajímavá vlastnost, díky níž je daný produkt nejvhodnějším řešením pro určitou skupinu zákazníků. Všechny parametry produktů jsou přitom hodnoceny v odpovídajícím kontextu. Vlastnost, která je samozřejmostí u produktu nejvyšší kategorie, může být rozhodujícím kritériem pro výběr u levnějšího zařízení.

Uzávěrka třetího kola byla stanovena na konec září 2013. V průběhu následného hodnocení přihlášených produktů jsme vycházeli z materiálů dodaných přihlašovateli i z poznatků řady odborníků mimo naši redakci – uživatelů, implementátorů, ale třeba také testérů z našich zahraničních poboček.

Výsledky třetího kola tak vznikly po pečlivém zvažování i čilé e-mailové a telefonické komunikaci, po přečtení řady webových stránek i whitepaperů a po redakčních testech vybraných produktů.

Finalisté jsou rozčleněni do skupin podle zaměření produktů. Vzhledem ke struktuře finalistů jsme zvolili kategorie: bezpečnostní řešení, informační systémy, komunikační produkty, on-line a související služby, podnikový software, systémy pro správu obsahu a tisková řešení.

Koncem roku můžete opět čekat finále. V jednotlivé kategorii bude zvolen jeden vítěz. I když ke každé soutěži finále patří, určitě není tím nejpodstatnějším. Důležitější než absolutní vítězství je totiž skutečnost, že produkt nabízí zajímavou funkcionalitu svým uživatelům. A tu poskytují všichni finalisté, kteří tedy mají právo používat označení IT produkt 2013.

O soutěži

Cílem soutěže IT produkt 2013 je vyzdvihnout produkty s takovými vlastnostmi, které je pozitivně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak i o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba i o výjimečně příznivou cenu.

Do soutěže mohli produkty přihlásit jejich výrobci, distributoři, poskytovatelé, případně zplnomocnění zástupci. Přihlášeno mohlo být jakékoli zařízení, software, řešení nebo služba z oblasti informačních a komunikačních technologií, jež lze využít v podnikovém prostředí. Přihlašovaný produkt (respektive jeho přihlašovaná verze) nesměl být uveden na tuzemský trh dříve než 1. ledna 2012 a s jeho prodejem se musí počítat i pro rok 2014.

DT24

V době hodnocení produktu musela být – ze zřejmých důvodů – k dispozici jeho finální verze. Produkty, které nepostoupily do finále, nebudou zveřejněny. Důvod je prostý: Naším cílem je vyzdvihnout produkty, které si podle našeho názoru zaslouží zvýšenou pozornost. A nikoli vrhat byť třeba jen letmý stín na ty, které se mezi finalisty nedostaly.

Firmy, jejichž produkty postoupily ve třetím kole do finále soutěže:

Bezpečnostní řešení

 • Alucid release 2.20 (on-line autentizace uživatelů) společnosti Anect
 • Bezpečnostní brána Check Point 620 (zabezpečení malé kanceláře) společnosti Check Point

Informační systémy

 • Modul DMS systému Money S5 (evidence dokumentů přímo v ERP) společnosti Cígler Software
 • Money S3, verze 14 (účetní software) společnosti Cígler Software
 • IFS aplikace 8 (ERP systém) společnosti IFS Czech
 • K2 analyticx v1.0 (analytický modul pro ERP) společnosti K2 Atmitec

Komunikační produkty

 • 2N Helios IP Verso (dveřní komunikátor) společnosti 2N Telekomunikace
 • 2N Lift8 (výtahový komunikátor) společnosti 2N Telekomunikace
 • 2N Contact Centre Solution (kontaktní centrum) společnosti 2N Telekomunikace

On-line a související služby

 • iDoklad (on-line účetní software) společnosti Cígler Software
 • O2 Mobile Device Management (zabezpečení a správa firemních mobilních zařízení) společnsti Telefonica Czech Republic

Podnikový software

 • IBM Notes/Domino v9 Social Edition (podniková platforma pro komunikaci a polupráci) přihlašovatele DNS
 • Splunk 6.0.12807 (platforma pro zpracování strojově generovaných dat) společnosti Trask Solution

Systémy pro správu obsahu

 • Hitachi Content Platform Anywhere (bezpečná synchronizace a sdílení souborů) přihlašovatele DNS
 • eDoCat 2014 pro MS Sharepoint a Alfresco DMS (document management system) společnosti Onlio

Tisková řešení

 • Oki MC760dn (multifunkční barevná tiskárna formátu A4) společnosti Oki Systems

PDF prezentaceStáhněte si kompletní přehled finalistů 3. kola soutěže IT Produkt 2013 v PDF

 

Byl pro vás článek přínosný?