Hlavní navigace

WebMonitor 2011 pro monitoring a filtrování webu

22. 3. 2011

Sdílet

Společnost GFI uvedla svůj nástroj WebMonitor ve verzi 2011. Aplikace ¨je určena pro monitoring webového přístupu, filtrování webu a webovou bezpečnost. Nástroj má zajistit, aby pracovní využívání webu bylo v souladu s obchodními potřebami společnosti a jakýkoliv obsah stažený z webu nebyl nakažený malwarem.

Nová verze nabízí podle dodavatele několik inovací. Administrátoři mohou nyní definovat pravidla na základě času stráveného prohlížením webů určitých typů (například limit jedné hodiny týdně na zpravodajských/sportovních serverech na jednoho uživatele) nebo na základě objemu dat staženého z webu (např. 100 MB stažených z YouTube za týden).

soutez_casestudy

Produkt má inovovanou proxy cache pro vyšší výkonnost a nižší spotřebu šířky pásma, skenování HTTPS pro efektivnější filtrování a kontrolu přístupu, lepší interaktivní reporty s přehledem o povolených a blokovaných aktivitách. Zahrnuje také databázi kategorizovaných stránek, jež dává administrátorům kontrolu nad stránkami, ke kterým uživatelé mohou přistupovat a možnost blokovat přístup ke stránkám zařazeným ve specifických kategoriích, jako jsou například stránky pro dospělé, online hry, soukromé e-maily, cestovatelské portály a P2P či sociální sítě typu Facebook a Twitter.

WebMonitor 2011 je dostupný jako samostatně instalovatelný produkt nebo jako plug-in určený pro Microsoft ISA/TMG Server.

Byl pro vás článek přínosný?