Hlavní navigace

Windows 11 dostanou novou AI funkci. A je to děs!

12. 4. 2024

Sdílet

 Autor: Depositphotos
V rámci programu Insider je ve Windows 11 testováno automatické spouštění Copilot AI při startu systému. A to nechcete.

Věděli jste, že Windows mají vestavěný generativní nástroj umělé inteligence s názvem Copilot? Pokud ne, pak to někoho v Microsoftu hodně rozesmutní, protože firma tuhle novinku prosazuje jako by šlo o nové senzační pyramidové schéma. 

Jste spokojeni s Windows 11?

Nejnovější částí této snahy je spuštění Copilota při startu Windows 11, podobně jako se děje u jiných otravných programů třetích stran.

Tvrdí to zpráva magazínu MSPowerUser, který zaznamenal stížnosti testerů programu Windows 11 Insider. Podle všeho Microsoft s touto myšlenkou experimentoval už v předchozím buildu, pak funkci automatického spouštění omezil (což mohlo, ale nemuselo být způsobeno zpětnou vazbou od uživatelů), ale poté ji minulý týden zapnul v nejnovějším buildu Insider 26100. Změnu oficiálně potvrdil také vedoucí manažer programu Insider.

Video ke kávě

Máte čas na rychlé a informativní video?

Zdá se však, že novinka je alespoň trochu hardwarově omezená. Neobjeví se na externím monitoru, který má menší úhlopříčku než 27 palců nebo šířku 1920 pixelů, alespoň dle parametrů v původním blogovém příspěvku programu Insider. 

Což by vylučovalo víceméně každý moderní notebook, ale pokud Copilot zaznamená větší úspěch, Microsoft by v budoucnu jistě i tato zařízení rád zahrnul. Zejména proto, že doufá, že si ho předplatíte za 20 dolarů měsíčně.

Uživatelé programu Windows Insider, kteří o Copilot nemají zájem, jej mohou při spuštění zakázat prostřednictvím sekce Spouštěné aplikace ve Správci úloh, stejně jako každý jiný otravný program pro automatické spouštění.

HP Knowledge HUB pro moderní firemní IT

NOVINKA Navštivte novou speciální on-line zónu CIO Business Worldu, kde vám ve spolupráci s HP budeme průběžně radit, jak snadno a bezpečně pracovat na cestách, jak si usnadnit život používám správných nástrojů, jak zvládnout přechod z kanceláří domů a zase nazpátek a jak se přitom chovat ekologicky.

Pomoc a inspiraci pro moderní IT najdete v našem HP Knowledge HUBu.

Byl pro vás článek přínosný?