Hlavní navigace

3G síť od Vodafone je v Praze již v testovacím provozu

10. 3. 2009

Sdílet

3G síť lze zatím využívat zdarma a mělo by být možné dosáhnout s ní přenosových rychlostí až 7,2 Mb/s. Vodafone sice podle svých slov pokrývá 85 % populace ČR datovými přenosy v rámci technologie EDGE, nicméně její rychlost není v současnosti pro řadu zájemců pravděpodobně již dostačující a také rozšiřování telefonů s podporou 3G sítí nutí operátora svoji dosavadní síť rozšířit tímto směrem.

V rámci udělené UMTS licence by měl Vodafone pokrýt 3G sítí 90 % hlavního města a na konci března také odhalí své plány na pokrytí dalšího území v ČR. Pavel Kos, viceprezident pro technologie společnosti Vodafone informoval, že jeho společnost vnímá 3G síť jako přirozenou cestu k budoucímu využití technologie LTE a očekává, že poptávka po internetu v mobilních sítích díky této nabídce podstatně vzroste. Již za poslední měsíce přibylo Vodafonu výrazně uživatelů, kteří začali používat mobilní internet díky vánoční nabídce této služby na půl roku zdarma.

Pro první fázi budování své 3G sítě využil Vodafone vrtulník Mi-8, jehož nasazení je podle slov operátora údajně výrazně účinnější a nákladově efektivnější, než použití tradičních mobilních jeřábů, zvlášťě v zastavěných oblastech Prahy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?