Hlavní navigace

3D herní monitor Acer GD245HQ

15. 2. 2010

Sdílet

Acer GD245HQ: 3D revoluce pro hráče


Acer 3DAcer přivádí na trh monitor GD245HQ -  jedná se o 3D LCD displej s úhlopříčkou 23,6”, který je podle výrobce vhodný pro herní aplikace a sledování filmů.

Trojrozměrný zážitek zprostředkuje technologie nVidia 3D Vision, která dodává obrazu na ploché obrazovce monitoru hloubku spojením tří základních prvků: výkonného displeje, osobního počítače s kompatibilní grafickou kartou a speciálních zatmívacích 3D brýlí.

Společnost Acer vybavila nový monitor GD245HQ širokoúhlým panelem s poměrem strán 16:9 a rozlišením 1920x1080. Mezi dalšími parametry by vás mohl zajímat obnovovací kmitočet 120 Hz nutný pro vytvoření 3D efektu, doba odezvy 2 ms, rozhraní HDMI s podporou HDCP a dynamický kontrast 80 000:1, optimalizovaný technologií Adaptive Contrast Management, která podle Aceru nabízí jednoznačné „vizuální“ přednosti v situacích, v nichž jsou záběry nevyvážené v oblasti světlých a tmavých odstínů.

Acer GD245HQ představuje zajímavý doplněk  počítačů řady Acer Aspire Predator: Tato řada stolních počítačů je zvlášť navržena pro zprostředkování herních zážitků.

Každý snímek je na tomto monitoru zobrazen dvakrát - jednou pro pravé oko a jednou pro levé, přičemž obrazy jsou vzájemně posunuty. Grafický procesor vysílá tuto informaci do monitoru, který pracuje s frekvencí 120 Hz a promítá sudé snímky pro levé oko a liché snímky pro pravé. 3D brýle zajišťují synchronizaci s obrazem na monitoru tak, že střídavě zatmívají a propouštějí obraz pravým nebo levým sklem (s kmitočtem 60 Hz pro každé sklo), a tím vytvářejí iluzi stereoskopické scény se skutečnou hloubkou a přenášejí videohru do 3D prostředí. Brýle, vybavené speciálním infračerveným vysílačem napájeným z baterie, jsou připojeny k portu USB osobního počítače.Acer 3D

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?