Hlavní navigace

50 miliard zařízení bude za 10 let využívat mobilního připojení k internetu

7. 4. 2010

Sdílet

Lidé již stahují více dat, než volají

Uživatelé telefonů již více vytěžují mobilní sítě ke stahování dat než samotnému volání. Vyplývá to z celosvětového měření společnosti Ericsson, jež byly dnes v Praze představeny na tiskové konferenci.

Čtyři sta miliónů lidí, kteří využívají svůj mobilní telefon pro připojení k internetu, stahují více dat, než 4,5 miliardy lidí využívajících telefon jen pro volání. Tento trend bude navíc v budoucnu pokračovat, jen letos by se měl objem stažených dat zdvojnásobit. Dle mnohých operátorů i výrobců mobilních zařízení jde o revoluci.

"Tím, jak přibývají další a další smartphony, a tím, jak je dostavají do rukou speciálně mladí uživatelé, tak rychlost adaptace je jen větší a větší. Jsou v podstatě připojeni non stop. Ráno, když otevírají oči, tak sáhnou po svém smartphonu, večer když jdou spát, tak zase vypínají svůj Twitter, připadně Facebook. Je to zásadní dynamika těchto sítí," řekl pro ČT24 generální ředitel společnosti Ericsson pro Českou a Slovenskou republiku Roman Stupka.

S rostoucím využitím mobilního internetu bude samozřejmě rapidně růst i počet zařízení umožňujících připojit se k internetu "v pohybu". Podle odhadů firmy Ericsson by jich v roce 2020 mělo být až 50 miliard. Počítá se totiž s tím, že každý člověk bude takových zařízení využívat několik.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?