Hlavní navigace

Acronis představil zálohování s podporou umělé inteligence

24. 8. 2017

Sdílet

Novou verzi True Image 2018, plně v češtině, uvedl na tuzemský trh Acronis. Nová verze obsahuje vedle významných aktualizací především integrovanou technologii Active Protection na bázi umělé inteligence umožňující aktivní ochranu proti ransomwaru.

Active Protection je podle výrobce schopný rozpoznat neobvyklé aktivity. Tyto modely jsou generovány v dedikované infrastruktuře Cloud AI, jež zpracovává data ze stovek tisíců škodlivých i nezávadných procesů a vytváří základ těchto modelů. Díky integraci těchto modelů přímo v  Active Protection lze chránit data i bez nutnosti internetového připojení.

Pro uživatele je podle výrobce důležité i to, že se chrání nejen původní data, ale také jejich zálohy a zajišťuje tak jejich nedotknutelnost.

Novinkou je i podpora počítačů Mac proti ransomwaru. Kromě toho True Image 2018 for Mac vylepšuje některé možnosti zálohování i obnovy těchto strojů, nabízí aktualizované uživatelské rozhraní ve stylu macOS a také integruje ovládání Touch Bar.

Nově se do True Image zahnula i podpora zálohování na sociální média s automatickým zálohováním účtů na síti Instagram, včetně fotografií, komentářů a statistik typu počtu příspěvků, lajků, tagů a komentářů. Funkce je dostupná na vybraných trzích s okamžitou platností, globálně pak od 4. září.

Cena produktu začíná na necelých 1 100 Kč za neomezenou verzi pro 1 uživatele, za stejnou cenu je i roční předplatné s 250GB cloudovým úložištěm, roční předplatné pro jednoho uživatele s 1 TB prostoru v cloudu Acronisu pak vyjde na dvojnásobek (všechny ceny jsou bez DPH).

 

Nové funkce True Image 2018 podle výrobce:

  • Aktivní klonování disků: Uživatelé mohou vytvářet přesné repliky aktivních systémů Windows bez přerušení práce a restartu, nebo nutnosti provádět klonování ze zaváděcího média, což usnadňuje migraci na rychlejší či větší disky.
  • Aktualizovaná tvorba médií: Automaticky vytváří bootovací média na bázi WinPE prostředí, takže uživatelé mohu rychle vyřešit problémy konfigurací ovladačů a obnovit své systémy na stejném či jiném hardwaru.
  • Kontinuální zálohování do cloudu: Uživatelé mohou aktualizovat své zálohy při práci na svých souborech bezpečným ukládáním nových verzí do cloudu.
  • Konverze na virtuální disk: Uživatelé mohou testovat obnovitelnost svých kompletních diskových obrazů či spustit své systémy ve virtuálním prostředí Hyper-V k otestování požadovaných aplikací, a to bez rizika narušení primárního systému, a poté přemístit systémový obraz jako virtuální disk na odlišný počítač.
  • Rychlejší inkrementální zálohy: Až třikrát rychlejší díky technologii Change Block Tracker, která sleduje změny obrazu v reálném čase.
  • Automatizované mobilní zálohování na NAS úložiště: Více než čtvrtina uživatelů Acronis (26 %) využívá své domácí NAS úložiště. Nyní nemusejí o zálohování svých přenosných zařízení vůbec přemýšlet, protože zálohovací proces začne ihned, jakmile se mobilní zařízení připojí na stejnou Wi-FI jako NAS úložiště.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?