Hlavní navigace

Adastra převzala českou firmu BQS Consulting, chce tak posílit svou expertízu v oblasti BI a DW

25. 5. 2009

Sdílet

BQS Consulting bude v rámci skupiny Adastra Group fungovat jako samostatná společnost pod svým názvem. V jejím čele i nadále působí Jan Kopecký, který reportuje přímo top managementu Adastry (tj. Janu Červinkovi, Janu Mrázkovi a Petru Jechovi). J. Kopecký bude rovněž zastávat pozici account managera u vybraných zákazníků jako např. Allianz, Cetelem, CS Cargo, Kooperativa a dalších.

„BQS Consulting se specializuje na oblasti, ke kterým má Adastra Group velmi blízko, jelikož tvořily jádro služeb, na nichž jsme vystavěli Adastru v Evropě i Americe. I dnes z nich vychází bohaté portfolio businessově orientovaných služeb, které nabízíme," říká Jan Červinka, generální ředitel firmy Adastra.
„Naše rozhodnutí připojit se k firmě Adastra podpořila hlavně podobná podnikatelská filozofie obou firem, jejímiž základními pilíři jsou technologická nezávislost, podobné oblasti podnikání, důraz na zkušený a kvalifikovaný tým konzultantů a byznys založený na dlouhodobých vztazích se zákazníky," říká Jan Kopecký, generální ředitel, BQS Consulting.
Po akvizicích firmy Dataware (2003, nyní ostravská pobočka Adastry) a Reporters (2007) se jedná se již o třetí akvizici, kterou Adastra Group na českém trhu dokončila. Adastra Group diversifikuje a transparentně vymezuje nabízené služby i tím, že zakládá dceřiné firmy Ataccama (specialistu na řízení datové kvality a Master Data Management) a Adastra Business Consulting (poskytuje strategické a operativní poradenství v oblastech řízení rizik, marketingové strategie a řízení hodnoty firmy).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?