Hlavní navigace

Asijské společnosti plánují velkou regionální kabelovou síť

25. 5. 2009

Sdílet

Projekt Asia-Pacific Gateway bude mít délku kolem 8000 kilometrů a povede z Jižní Koreje do Malajsie. Přímo tak budou spojeny země jako Čína, Japonsko, Taiwan, Filipíny, Hong Kong, Vietnam, Thajsko a Singapur. Není bez zajímavosti, že kabel bude mít zpočátku k dispozici přenosovou kapacitu 4 terabity za sekundu.

Společnosti prozradily, že jejich rozhodnutí vybudovat toto kabelové spojení je důsledkem stále větších nároků na přenosové kapacity pro data, a to zejména kvůli rostoucímu obchodu v tomto regionu.  Projekt Asia-Pacific Gateway však bude fungovat také jako záložní spojení pro existující linky.

Začátek používání této kabelové sítě je plánován na třetí čtvrtletí roku 2011. Projekt bude financován a vlastněn společnostmi China Telecom, China Unicom, Chunghwa Telecom, KT, NTT Communications, PLDT, Telekom Malaysia a Vietnamským VNPT.

V pondělí dále společnost NTT Communications potvrdila, že se jí za nepublikovanou cenu podařilo získat tzv. Pacific Crossing - jedná se o 21 000 kilometrů dlouhý PC-1 kabel, který vytváří kruh přes Pacific mezi dvěma body v Japonsku a dvěma body v USA. Tento kabel skýtá přenosovou kapacitu 3,2 terabitu za sekundu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?