Hlavní navigace

Adobe představuje AIR pro mobilní přístroje

19. 2. 2010

Sdílet

Adobe představuje AIR pro mobilní přístroje

 

Společnost Adobe na kongresu Mobile World Congress 2010 oznámila novinky platformy Adobe Flash, včetně uvedení prostředí Adobe AIR pro mobilní přístroje. Toto jednotné runtime prostředí bude podporovat samostatné aplikace, které vzejdou z projektu Open Screen Project, což je iniciativa vedená společností Adobe a zahrnující nyní již téměř 70 partnerů. Adobe AIR, s očekávanou podporou pro platformu Android v roce 2010, nabízí vývojářům prostředí s množstvím funkcí pro vytváření aplikací běžících nezávisle na mobilním prohlížeči a na mnoha operačních systémech a dodávaných přes mobilní kanály a prodejny aplikací.

Společnost Adobe také oznámila, že beta verze přehrávače Flash Player 10.1 byla dána k dispozici poskytovatelům obsahu a vývojářům pro mobilní přístroje na celém světě. Flash Player 10.1, který bude všeobecně dostupný v první polovině roku 2010, je jednotný runtime přehrávač vyvinutý v projektu Open Screen, umožňující procházet na webu náročné aplikace, obsah a videa s vysokým rozlišením (HD) na nejrůznějších obrazovkách, včetně nových tabletů, telefonů smartphone, netbooků, smartbooků, stolních počítačů a další spotřební elektroniky. Podle analýzy konzultační firmy Strategy Analytics z ledna 2010 se očekává, že koncem roku 2012 bude plný přehrávač Flash Player podporovat více než 250 miliónů telefonů smartphone. Mezi mobilní platformy, které budou podporovat plný Flash Player, patří platformy Android, BlackBerry, Symbian OS, Palm webOS a Windows Mobile.

Další informace o aplikacích závislých na kontextu najdete na webu http://www.adobe.com/devnet/flashplatform/context_apps/.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?