Hlavní navigace

Adobe uvádí balík programů Adobe Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

29. 9. 2010

Sdílet

Společnost Adobe představuje programy Adobe Photoshop Elements 9 a Adobe Premiere Elements 9 pro Windows a Mac. Tyto nástroje jsou dostupné samostatně nebo jako jeden produkt - balík Photoshop Elements 9 a Adobe Premiere Elements 9. Nová verze také poprvé přináší program Premiere Elements v češtině a pro platformu Mac.

Programy Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9 obsahují nástroje, které uživatelé potřebují, aby  zpracovali své fotografie a videa. Inteligentní analýza obsahu v bodovém retušovacím štětci, převzatá ze známé funkce výplně respektující obsah použité v programu Photoshop CS5, analyzuje obsah obrazu a opraví nebo transformuje fotografie (například odstraněním turistů z přelidněné scény) pomocí tahu štětce a vyplní je pozadím. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení  efektů úprav, jako je efekt Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření mistrovských obrazů ve stylu pop art nebo retušování pomocí funkce pro portréty.

S programem Premiere Elements 9 mohou uživatelé vytvářet filmy s pomocí nástrojů, které automaticky opraví problémy se zvukem, oříznou špatné záběry, stabilizují roztřesené záběry a korigují barvy nebo problémy s osvětlením. Libovolné video lze převést na animovaný film pomocí efektu karikatury (Cartoon).

Adobe uvádí balík programů Adobe Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

S modulem Organizátor lze načítat a importovat fotky a videa z digitálních zrcadlovek nebo populárních videokamer Flip Video, označovat je visačkami a prohlížet je v jednom centrálním místě. Automatický analyzátor pomáhá uživatelům označit visačkami fotografie a videa a také identifikuje ve fotografiích specifické tváře. Uživatelé mohou umístit fotografie a videa přímo na Facebook, zkombinovat různá média do interaktivních online alb a vytvářet online videa na webu s podobným rozhraním jako z DVD pro sdílení s přáteli a rodinou. Uživatelé si mohou přizpůsobit pružné návrhy rozvržení knih výstřižků a fotografických alb přetahováním, s automatickým umístěním fotografií do předlohy a přístupem k libovolné funkci úprav programu Photoshop Elements přímo z tohoto modulu. Vytvořené projekty pak lze vytisknout doma nebo přes poskytovatele online tiskových služeb.

Výukové filmy k programům Photoshop Elements and Premiere Elements najdete zdarma na webu Adobe TV na adrese http://tv.adobe.com. Lokalizovaná verze Adobe Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 2.698 Kč bez DPH. Samostatné produkty jsou k dispozici za 1870 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?