Hlavní navigace

Aktualizujte svůj prohlížeč: Mozilla bleskurychle opravila kritickou bezpečnostní chybu ve Firefoxu 3.6

3. 4. 2010

Sdílet

Mozilla opravuje bezpečnostní chybu v prohlížeči Firefox 3.6

Vývojáři firmy Mozilla doslova bleskurychle vydali záplatu na kritickou bezpečnostní chybu v prohlížeči Firefox 3.6.2 a aktualizovali browser na verzi 3.6.3. Chybu objevil německý student vystupující pod přezdívkou Nils během slavné hackerské soutěže Pwn2Own, která se odehrála minulý týden. Na soutěži měli hackeři za úkol prolomit ochranu webových prohlížečů.

Zranitelnosti objevené ve výše zmíněné soutěži jsou obvykle velmi kritické, jelikož by mohli být opravdovými hackery zneužity k útokům na uživatele. Podrobnosti o soutěži jsou proto vždy zveřejněny až poté, co vývojářské firmy na objevené bezpečnostní chyby v prohlížečích vydají záplaty. Firmě Mozilla na to stačil pouhý týden a je tak vůbec první, která díry ve svém prohlížeči dokázala zalepit.

Čtěte také: Pwn2Own: Po pár minutách padlo, co mohlo, vítězem je Google Chrome

Chyba se týká pouze verze Firefox 3.6. Byla proto vydána aktualizace Firefox 3.6.3, kterou by si měli urychleně všichni uživatelé browseru stáhnout.

Microsoft ani Apple, v jejichž prohlížečích hackeři také našli bezpečnostní chyby, zatím neuvedly, kdy vydají potřebné opravy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?