Hlavní navigace

Quake 2 ve vašem prohlížeči díky HTML5

3. 4. 2010

Sdílet

Quake 2 ve vašem prohlížeči díky HTML5


Google svým inženýrům dává prostor, aby 20% své pracovní doby věnovali projektům, které normálně nemají v popisu práce. Díky tomu vznikly například úspěšné služby jako Gmail a Google News. A nyní vývojáři internetového gigantu přišli s další zajímavou věcí: rozjeli hru Quake II pomocí HTML5 v okně webového prohlížeče. A je třeba říci, že potenciál má HTML5 opravdu velký a grafika vypadá skvěle - podle vývojáře Raye Cromwella hra na Linuxu běží v rychlosti až 60fps. K hraní potřebujete prohlížeč Chrome a speciální kód, který Google zveřejnil.

Pokud pracujete na Windows, budete navíc potřebovat linuxové prostředí, například Cygwin a na Macu je třeba si stáhnout MacPorts. Podle Cromwella HTML5 změní způsob hraní mnoha lidí.

"Pokud chcete, aby se někdo zapojil do vaší hry, prostě mu jen pošlete odkaz a on se připojí. A to bez jakékoli instalace," říká Cromwell. Podle vývojáře Joela Webbera chtěli inženýři dokázat, že HTML5 může být použito "k vytvoření opravdové hry včetně komplexní herní logiky atd."

Zdroj: PCW

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?