Hlavní navigace

Ambiciózní projekt Google Wave byl nadobro potopen

6. 8. 2010

Sdílet

Mělo se jednat o multifunkční open-source produkt, který změní způsob online psané komunikace. Google Wave byl s velkou noblesou představen loni v červnu jako projekt, jenž v sobě bude spojovat emailového klienta, instant messenger a další užitečné funkce. Vyzdvihnut byl především fakt, že za vývojem tohoto produktu stáli sourozenci Rasmussenovi, jimž celý svět vděčí za populární aplikaci Google Maps. Tito vývojáři vsadili především na využití možností HTML5, uživatelé by prý dokonce při používání Google Wave ani nevěřili, že se stále pohybují v rozhraní "pouhého" webového prohlížeče.

Nicméně - kde nic tu nic, celá myšlenka moderní komunikace se bohužel nesetkala s očekávaným ohlasem, kvůli čemuž Google další vývoj ukončil. Širší veřejnost o tom informoval CEO Googlu Eric Schmidt na středeční konferenci Techonomy pořádané v Kalifornském Lake Tachoe. Novinářům BBC přímo sdělil: "Své nezdary oslavujeme. V této společnosti je absolutně v pořádku, abychom pracovali na něčem obzvláště náročném a ve výsledku naše snaha přišla vniveč. Bereme si z toho ponaučení."

Viceprezident společnosti Google Urs Hölzle ve svém oficiálním prohlášení přímo sdělil, že už nadále nebude pokračovat vývoj aplikace Google Wave jakožto samostatného produktu, nýbrž budou použité technologie uplatněny v jiných projektech.

Pokud jste si již vytvořili vlastní účet na Google Wave, můžete tuto službu využívat ještě do konce letošního roku, než bude zcela zastavena.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?