Hlavní navigace

GameStar: Mafia II - hra, kterou nelze odmítnout

6. 8. 2010

Sdílet

Od vydání dnes již kultovní hry Mafia: The City of Lost Heaven uplynulo již osm let. První díl Mafie získal nesčetné množství pozitivních ohlasů a chvály ze strany herních kritiků – většina z nich obdivovala realismus prostředí a výborné provedení hry do posledních detailů. Za tu dobu vyšla řada skvělých her, například Grand Theft Auto, která má už několik pokračování. Během té doby se také objevily nové generace konzolí, takže na dlouho očekávanou mafiánskou dvojku jsme všichni právem zvědaví.

mafia 2

Většina nových herních titulů projekty je totiž v poměrně těžké situaci. Obstát třeba v konkurenci Grand Theft Auto IV dnes vyžaduje opravdu dokonalou přípravu a pevné nervy. I když nedávná Red Dead Redemption, kterou také vydal Rockstar, svou „starší sestru“ v lecčems překonává.

GTA pro ty, kdo nemají rádi GTA

Naštěstí vývojáři titulu Mafia II neměli v úmyslu jít s GTA do konfrontace a zvolili úplně jiný přístup. Zkrátka a jednoduše, Mafia II nemá být konkurentem GTA. Je to prostě jiná hra a srovnávat ji s GTA IV by byl stejný nesmysl, jako kdybyste chtěli srovnávat třeba Silent Hill a Resident Evil. Není to hra typu: „najdi, odvez, přivez, zabij, sleduj, uteč“, kterým lze tento „road movie“ ve stručnosti charakterizovat asi nejlépe.

mafia 2

Dvojka Mafie je stejně jako první díl především o příběhu -  o příběhu člověka se složitým osudem, který ale nenese známky kýče. Velmi často se objevuje i srovnávání Mafie 2 s filmové trilogii Kmotr.

Celý článek naleznete na sesterském serveru GameStar:

http://gamestar.cz/tema/mafia-ii-hra-kterou-nelze-odmitnout-11532

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?