Hlavní navigace

Analýzu big dat včetně superrychlého zálohování a podpory Hadoopu nabízí novinka od EMC

11. 2. 2013

Sdílet

Desítky let staré architektury pro datovou správu a analýzy jsou pro škálování dnešních big dat od základu nevhodné. Kombinace narůstajícího množství dat, různorodost jejich typů a struktur a nutnost uplatnit k získání hodnoty složitou matematiku tradiční architektury zahlcuje. To podle EMC nutí firmy zavádět novou třídu analytických platforem.

Inovované řešení DCA Unified Analytics Platform mimo jiné umožňuje analýzu strukturovaných i nestrukturovaných dat v rámci jediného integrovaného zařízení. DCA integruje databázi Greenplum pro zpracování dotazů SQL optimalizovaných pro analýzy, dále distribuci Greenplum HD pro zpracování dat na bázi Hadoop a také partnerské aplikace pro BI, ETL a analýzy.

Tento integrovaný systém tak podle výrobce výrazně rozšiří analytické možnosti DCA, a to za přijatelnou cenu.

DCA podporuje architekturu MPP (massively parallel processing)  a oproti předchozí generaci dosahuje více než 70% vyššího výkonu v oblasti načítání a kontroly dat a 100% nárůstu výkonu u úloh se souběžnými dotazy.

Díky integraci DCA s deduplikačními úložnými systémy EMC Data Domain mohou firmy zálohovat a obnovovat databázové moduly Greenplumu rychlostí až 13 TB/h, včetně služeb pro replikaci rozsáhlých oblastí, jež usnadňují obnovení po havárii.

DCA také nově nabízí podporu úložiště HDFS (Hadoop Distributed File System) s trojnásobnou redundancí u přímo připojených zařízení, a také je integrováno s úložištěm EMC Isilon Scale-out NAS – výsledkem je úložiště HDFS, jež zároveň zajišťuje ochranu dat s využitím snímků, zrcadlení, zálohování, obnovy a replikace. Isilon navíc zjednodušuje načítání dat a umožňuje nezávisle na sobě škálovat výpočetní a úložné prostředky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?