Hlavní navigace

Antivirus od Microsoftu si v testu poradil s 98% malware

1. 10. 2009

Sdílet

Microsoft Security Essentials

Microsoft představil finální verzi svého bezplatného antivirového programu Security Essentials teprve na začátku tohoto týdne, přesto však již nový software prošel řadou testů konkurenčních i nezávislých společností. Například Symantec (vyvíjející Norton Antivirus) označil Security Essentials za velmi slabý obranný systém. Testy nezávislé německé společnosti AV-test.org však říkají něco jiného.

V prvním kole testu bylo do ringu proti Security Essentials vypuštěno na 3700 virů, trojských koní a jiné havěti z nedávno aktualizovaného WildListu největších počítačových hrozeb. „Všechny útoky byly úspěšně zablokovány během první části testu,“ komentoval výsledek úvodní části testu Andreas Marx, manažer německé testovací společnosti.

V druhé části testu čekala na Security Essentials mnohem větší várka malware – celkem 545 344 ukázek škodlivého software, z nichž dokázal antivirový software Microsoftu zastavit 98,4%, což Marx považuje velmi dobré skóre.

V posledním kole však již bezpečnostní program redmondského giganta byl úspěšný trochu méně. Z více než 14 tisíc adware a spyware si dokázal poradit s necelými 13 tisíci. To představuje úspěšnost zhruba 91%.

Abychom byli objektivní, je potřeba zmínit i úskalí nového antivirového počinu Microsoftu. Tím je beze sporu je schopnost dynamické ochrany. Jen velmi slabě totiž dokáže odhalit nebezpečného útočníka podle způsobu jeho chování. Dalším problémem Security Essentials je i neschopnost znovu firewall systému Windows poté, co ho nějaký nepěkný počítačový červ deaktivoval.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?