Hlavní navigace

Apple chce streamovat hudbu na internetu, napovídá to jeho koupě serveru Lala.com

11. 12. 2009

Sdílet

Stvrzeno: Apple kupuje server Lala.com

Firma Apple včera na tiskové konferenci oznámila, že již dříve diskutovaný nákup serveru hudebního serveru Lala.com se opravdu uskuteční. Tým Steva Jobse tak zřejmě chce rozšířit portfolio služeb nabízených jejich online hudebním obchodem iTunes o streamování hudby přímo na webu. Ukazuje se totiž, že stále více lidí poslouchá raději písničky přímo ve internetovém prohlížeči než aby si je stáhli a poté si hudbu přehrávali offline.

Internetový hudební obchod iTunes společnosti Apple je absolutním vládcem amerického trhu, avšak v poslední době se mu snaží stále více konkurovat například MySpace Music či Spotify. Apple se proto rozhodl získat další know-how a také několik tisíc zákazníků převzetím konkurenčního online prodejce hudby, firmu Lala. Ta má dle jejího zakladatele Billa Nguyena, že jeho společnost má momentálně na sto tisíc zákazníků, kteří firmě Lala generují roční příjem okolo deseti miliónů dolarů.

Přestože nebyla zveřejněna cena, za kterou má Apple Lalu koupit, můžeme předpokládat, že internetový prodejce hudby nepřišel Steva Jobse příliš levně. Lala je totiž ve velkých finančních potížích a pomoc bohatého Applu se ji jistě hodí. Apple tak na druhou stranu levně získá know-how a zákazníky firmy Lala, od které může momentální vládce trhu převzít některé specifické obchodní modely.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?