Hlavní navigace

Apple na chvíli pozastavil prodej některých modelů v Německu

3. 2. 2012

Sdílet

Mannheimský soudApple dnes odstranil některé své produkty ze svého online obchodu určeného pro Německo. Důvodem byl soudní příkaz opírající se o obvinění ze strany Motoroly, že Apple porušuje její patent. Soudní příkaz však byl nedlouho poté odvolán a všechny odstraněné produkty se opět objevily v nabídce.


Mannheimský zemský soud v prosinci rozhodl, že některé verze iPhonů a iPadů porušují patent Motoroly, a nařídil zákaz prodeje těchto produktů v Německu. Obě společnosti vedou v Evropě i v Americe řadu soudních sporů o porušování patentů.


Není zřejmé, proč byl soudní zákaz odvolán tak rychle. Podle názoru Floriana Müllera, odborníka na německé patentové právo, který tento spor sleduje, může být zákaz odvolán v případě, že obviněný jasně vyjádří svou vůli si sporný patent licencovat.


„Těší nás, že mannheimský soud chápe význam duševního vlastnictví a podnikl rázné kroky proti společnosti Apple, které je porušovala. I když byl tento zákaz dočasně pozastaven, Motorola bude ve svém sporu se společností Apple pokračovat, dokud se celá záležitost nevyřeší,“ oznámila Motorola ve svém prohlášení. Společnost Apple se k průběhu sporu zatím nevyjádřila.


Pravděpodobně se jedná o patent úzce související s telekomunikačním protokolem GPRS. Podle slov Motoroly jedná s Applem o tomto patentu a jeho licencování již od roku 2007. Obě společnosti vedou řadu dalších sporů v USA, ve kterých se vzájemně napadají za porušování patentů v oblasti mobilních technologií. V Německu se Apple na oplátku soudí s Motorolou o její tablet Xoom.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?