Hlavní navigace

Apple patentoval iPhone s kamerou na přední straně zařízení

18. 4. 2009

Sdílet

Apple si nechal patentovat nový iPhone

 

Kamera, která bývá u mobilních telefonů obvykle umístěna na zadní straně přístroje, je u iPhone v rámci tohoto patentu vůbec poprvé vyvedena na přední straně vedle displeje. Tento způsob umístění je u Mac počítačů označován jako iSight. Apple byl již mnohokrát kritizován za absenci takovéto kamery ve svém iPhone, jelikož to zamezovalo použití iChatu. Nyní bude tato možnost uživatelům iPhone plně k dispozici společně s možnosti účastnit se videokonferencí, což dělá z mobilního zařízení z dílny Apple ještě komplexnější zařízení, které již může svými funkcemi konkurovat netbookům.

 

Další novinkou oproti předešlým patentům iPhone bude schopnost detekovat pohyb uživatele, které zařízení využije ke spuštění specifického módu dle dané situace. Pokud bude nositel iPhone v pohybu a bude chtít použít iPhone například za chůze, nová technologie automaticky zvětší ikony na displeji a usnadní tak uživateli základní ovládání.

 

Nemůžeme s jistotou říci, zda se tyto funkce objeví v očekávané nové verzi iPhone letos v červnu, ale především díky četným spekulacím právě o schopnosti pořádat videokonference na iPhone to považujeme za velmi pravděpodobné.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?