Hlavní navigace

Volby o budoucnosti Facebooku začínají

18. 4. 2009

Sdílet

Volby na Facebooku začínají

 

Po neúspěšném zavedení nových podmínek užívání služeb Facebooku a následné dvouměsíční intenzivní snaze je pozměnit dle představ uživatelů začíná virtuální referendum o jejich přijetí. Mark Zuckerberg, generální ředitel sítě Facebook, začal volby prohlášením na svém oficiálním blogu. Členové sítě mají možnost hlasovat pro jednu ze dvou alternativ:

A)Pro zachování aktuálních poměrů na společenské sítí

B)Pro přijetí nového balíku pravidel, který je oficiálně pojmenován jako „Základní principy Facebooku a vyjádření práv a zodpovědnosti".

Tato nová pravidla prošla třicetidenním obdobím, kdy měli všichni uživatele možnost vyjádřit svůj názor ohledně jejich obsahu a případně navrhnout jejich úpravu.

 

Mark Zuckerberg tak dává všem členům možnost rozhodnout o budoucnosti své sítě. „Vybízíme vás k účasti ve volbách," píše v blogovém prohlášení Zuckerberg. „Pro toto i jakékoli další hlasování platí, že je potřeba alespoň 30% účast uživatelů, aby pro nás výsledky voleb byly závazné." To v přepočtu na konkrétní počet hlasů znamená, že musí hlasovat alespoň 60 miliónů z celkového počtu 200 miliónů lidí zapojených do společenské sítě Facebook.

 

Uživatelé mají možnost online hlasovat až do oficiálního ukončení voleb ve čtvrtek 23.4. v 19:59 SEČ.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?