Hlavní navigace

Apple prodal milion iPadů za pouhých 28 dní, a to jen v USA

3. 5. 2010

Sdílet

Apple iPad vytváří další rekord: Milion prodaných kusů za 28 dní

Analytici, kteří iPadu předpovídali rychlý pád, se musí nyní chytat za hlavu - Apple totiž prodal již milion nových tabletů za necelý měsíc a posunul tak laťku na trhu s tablety ještě o něco výše.

"Jeden milion iPadů za 28 dní - to je méně než polovina ze 74 dnů, které potřeboval na prolomení potřebného milníku iPhone," komentoval páteční prodej iPadu s pořadovým číslem 1 milion šéf Applu Steve Jobs. "Poptávka i nadále překračuje nabídku a my tvrdě pracujeme na tom, aby se tento kouzelný produkt dostal do rukou dalších zákazníků."

Ohromný úspěch tabletu iPad ještě podtrhuje to, že je zatím prodáván pouze ve Spojených státech. Na překročení hranic USA bude potřebovat iPad ještě několik týdnů, jelikož Apple doslova nestačí vyrábět, natož pak ještě posílat nová zařízení za oceán.

Paradoxní je, že potenciálně největší konkurenti firmy Apple na nově vznikajícím trhu od svých tabletů postupně upouštějí. Microsoft minulý týden oznámil úplné ukončení vývoje svého tabletu Courier s dvěma displeji, společnost Hewlett-Packard poté oznámila upuštění od použití Windows v tabletu Slate a oddálení tak jeho uvedení na trh.

Čtěte také: Microsoft upustil od vývoje tabletu Courier se dvěma displeji

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?