Hlavní navigace

Česká asociace držitelů domén - co vedlo k jejímu vzniku?

26. 3. 2009

Sdílet

Česká asociace držitelů domén (ČADD)

 

Vznik asociace podnítili její současní členové, kteří v úhrnu vlastní přes deset tisíc českých domén. Cíl asociace spočívá v podpoře zájmu veřejnosti o doménová jména, jejich nákup, prodej a pochopitelně také využití - asociace je zdůrazňuje především jako silný marketingový nástroj dnešní doby. Činnost vyvíjená ČADD vyústí v několikrát ročně pořádaná otevřená setkání pro zájemce o oblast domén. Při sledování svých cílů spolupracuje ČADD s příslušnými úřady veřejné správy ČR, zejména pak s Úřadem průmyslového vlastnictví. Spolupráce je však pochopitelně navazována také  se soukromými spolky, sdruženími a jinými nevládními organizacemi působícími v oblasti obchodování a péče o doménová jména.

"Jedním z nepolevujících měřítek růstu českého internetu je počet domén zaregistrovaných v zóně .cz," říká mluvčí ČADD Michal Tůma. "Ten nedávno překročil hranici půl milionu jmen a každý den přibývá kolem 550 nových registrací."

Silný rozvoj zažívá také sekundární trh s doménami (již obsazenými) - jeho celkový obrat se odhaduje asi na 20 milionů Kč ročně. Není bez zajímavosti, že nedávno změnily majitele například domény sperky.cz (2 miliony Kč), banky.cz (1 milion Kč) nebo cviceni.cz (350 tisíc Kč).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?