Hlavní navigace

Základní deska ASUS P6T7 WS SuperComputer

28. 5. 2009

Sdílet

ASUS P6T7 WS SuperComputer

 

Společnost ASUS představila řešení pro paralelní programování: základní desku ASUS P6T7 WS SuperComputer. Ta je vybavena 7 sloty PCI-E Gen2 x16 a byla certifikována pro použití s grafickými procesory NVIDIA Tesla, které jsou založeny na architektuře pro paralelní programování NVIDIA CUDA.

Do těchto slotů je možné osadit až tři grafické karty NVIDIA Tesla a jednu kartu NVIDIA Quadro. Zařízení tak bude skýtat celkem 960 jader pro paralelní zpracování a poskytne výkon 4 TF/s. Základní deska ASUS P6T7 WS SuperComputer nabízí uživatelům celou řadu vysokorychlostních vstupů a výstupů, přičemž umožňuje výběr z široké škály grafických karet a dalších počítačových zařízení.

Každý GPU obsahuje 240 CUDA jader pro paralelní zpracování dat nabízejících dohromady výkon 1 TF/s. Pokud svůj počítač vybavíte čtyřmi takovými grafickými kartami, počet jader pro paralelní zpracování dat stoupne na 960, čímž vzroste i celkový výkon, a to na 4 TF/s. Základní deska P6T7 WS SuperComputer je vybavena sedmi sloty PCI-E Gen2 x16, z nichž čtyři mohou být současně přepnuty do režimu x16.

Základní deska P6T7 WS SuperComputer je vybavena integrovanými SAS (Serial Attached SCSI) porty, které uživatelům nabídnou flexibilitu při rozšiřování jejich diskového prostoru a zároveň jim zajistí kompatibilitu s volitelnou kartou SASaby od společnosti ASUS. Ve srovnání se současnými rozhraními SATA poskytují pevné disky SAS vyšší přenosovou rychlost a spolehlivější uložení dat – jsou tedy bez jakýchkoliv pochybností rychlejším, bezpečnějším a stabilnějším rozšířením a vylepšením úložného prostoru.

Základní deska P6T7 WS SuperComputer využívá 16+2-fázový systém napájení – 16 fází pro vCore a 2 fáze pro vDRAM/QPI řadič procesoru – poskytující vysokou energetickou účinnost a zajišťující odvod tepla generovaného VRM modulem. Díky kvalitním součástkám, jako jsou například tranzistory MOSFET s nízkým RDS při spínání, cívky s feritovým jádrem charakteristické nižšími hysterezními ztrátami a kondenzátory s vodivým polymerem japonské výroby, spolu s uvedeným 16+2fázovým systémem VRM, přispívá základní deska P6T7 WS SuperComputer k delší životností všech komponent a snižuje napěťové ztráty.

Asus

Express Gate – přídavný integrovaný operační systém – nabídne uživatelům širokou škálu nejčastěji používaných aplikací již za 5 sekund od zapnutí počítače. Mezi tyto aplikace patří například internetový prohlížeč, programy pro komunikaci (IM), Skype, dále pak správce fotografií, přehrávač hudby a on-line hry.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?