Hlavní navigace

Asus představil nové notebooky s procesory Intel Core i3, i5 a i7 a s USB 3.0

17. 1. 2010

Sdílet

Nová řada notebooků N Series od Asusu má uspokojit uživatele, kteří chtějí sledovat video a filmy ve vysokém rozlišení, poslouchat zvuk ve vysoké kvalitě a využívat vysokorychlostní připojení umožňující sdílení multimédií s přáteli a rodinou.

Tyto modely pohánějí procesory Intel Core i3, i5 a i7 a disponují rozhraním USB 3.0, jež dokáže přenášet data rychlostí až 5 Gb za sekundu – tedy až desetkrát rychleji, než tomu je u rozhraní USB 2.0. USB 3.0 rovněž využívá mechanismus přerušení, který v porovnání s dotazovací metodou rozhraní USB 2.0 ušetří větší množství energie. Oproti USB 2.0 se také výrazně zkracuje doba nabíjení zařízení, která jsou k počítači připojena.

K dalším významným prvkům notebooků N Series patří zvuková technologie SonicMaster. Ta dokresluje zvukové podání, ovlivňuje šum, hlasitost a dynamický rozsah, minimalizuje ruchy okolí a zkreslení zvuku a vylepšuje jeho separaci. Notebooky N Series se dodávají se softwarem Video Magic, který zvyšuje rozlišení běžných disků DVD ze standardního rozlišení 720p až na HD rozlišení 1080p. Kromě toho také upravuje barvy a jas, takže zobrazení podle výrobce údajně působí živěji.

Notebooky K Series disponují novými procesory Intel Core i3 a i5 a využívají technologii Palm-proof, která dokáže rozlišit mezi prstem a dlaní uživatele. Pokud se tedy během psaní stane, že uživatel omylem dlaní zavadí o touchpad, nehrozí nechtěný přesun kurzoru na jiné místo obrazovky. Technologie Palm-proof uzamkne touchpad, jakmile zjistí, že styčná plocha je větší než prst. Notebooky K Series mají rovněž ve výbavě technologii Asus Power4Gear, která upravuje rychlost ventilátoru a má zajistit tišší pracovní prostředí. Konstrukce se zapuštěnými panty má umožnit optimální prohlížení dokumentů a multimédií.

Asus také pokračuje v tradici využívání neobvyklých materiálů při výrobě notebooků. Důkazem jsou modely U Series Bamboo Collection. Tyto designové notebooky vnášejí do světa výpočetní techniky změnu v podobě šasi z přírodního bambusového materiálu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?