Hlavní navigace

Firefox 3.7 nebude. Mozilla se soustředí na menší updaty

17. 1. 2010

Sdílet

Firefox 3.7 nebude. Mozilla se soustředí na menší updaty

Poměrně nečekaně zmizel z plánu společnosti Mozilla již ohlášený velký update internetového prohlížeče Firefox na verzi 3.7. Ta se měla podle očekávání objevit v druhém čtvrtletí tohoto roku. Zdroje z Mozilly však upřesnily, že vyřazení Firefoxu 3.7 je cílené a že se tato dílčí verze už nikdy neobjeví.

Možná to zní dramaticky, jedná se však jen o projev nové strategie společnosti. Ta už se nechce soustředit na vydávání jednoho dvou větších updatů ročně, ale chce změny přinášet flexibilněji. Řada z nich tak bude zahrnuta v bezpečnostních balíčcích, jež se pro Firefox objevují co pár týdnů.

Nejbližší "minor-update" se tak objeví již brzy v podobě Firefoxu 3.6 a následovat budou další novinky ve formě menších, ale častějších přídavků. Koncem tohoto roku, možná začátkem příštího, by se pak měl objevit rovnou Firefox 4.0.

Změna strategie Mozilly možná souvisí s tím, že společnost nestíhá plnit termíny, které slibuje. Naplno se to projevilo už s Firefoxem 3.5, na který se muselo čekat opravdu dlouho a nakonec i Firefox 3.6 byl odložen.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?