Hlavní navigace

Asus uvádí minipočítač EeeBox PC EB1501 postavený na platformě nVidia Ion

28. 10. 2009

Sdílet

Pro sledování videa lze využít předem nainstalovaný program Asus Total Media Center, který podporuje mnoho formátů médií i kodeků, včetně přehrávání multimediálních souborů ve formátech WMV, AVI a dalších. Zajímavá doprovodná funkce SimHD zvětšuje rozlišení 720×576p u DVD/SD filmů na kvalitu v HD rozlišení 1280×720p či vyšší. Díky vestavenému Wi-Fi modulu je možné EeeBox PC EB1501 připojit do domácí počítačové sítě.

Navzdory malým rozměrům počítač EeeBox PC EB1501 podle vyjádření výrobce disponuje dostatečně výkonným hardwarem, aby se vyrovnal klasickým stolním počítačům. Uživatelé tedy mohou bez problémů současně sledovat video, brouzdat po internetu či upravovat dokumenty. Díky energeticky efektivnímu procesoru Intel Atom ušetří tento model uživatelům v porovnání s tradičními stolními počítači až 70 % energie. Technologie Asus Super Hybrid Engine pak údajně vylepšuje výkon systému až o 10 % a upravuje spotřebu energie podle toho, jaký výkon uživatel právě vyžaduje. Do standardní výbavy dále patří 2,5“ pevný disk s kapacitou 250 GB a 2 GB operační paměti typu DDR2-800, kterou je možné rozšířit na dvojnásobek.

Asus EeeBox PC EB1501 s váhou 1,2 kg je možné připevnit např. na zadní stranu LCD monitoru, což uživateli zároveň ušetří místo na stole. Počítač širokou škálou vstupních a výstupních portů zajišťujících plnou konektivitu. Výstupní porty HDMI a S/PDIF nabízí podporu rozlišení Full HD 1080p s 5.1kanálovým prostorovým zvukem, zatímco vestavěné porty Ethernet LAN nebo 802.11n WLAN umožňují připojení k domácím sítím. Mezi další porty počítače EB1501 patří: D-sub, eSATA, čtečka karet, výstup na sluchátka a mikrofon či šestice USB portů. Přístroj je dodáván standardně s operačním systémem Windows 7 Home Premium Edition.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?