Hlavní navigace

Disk Kingston SSDNow V Series 40GB Accelerator Drive má přinést výrazné zrychlení stolních počítačů

28. 10. 2009

Sdílet

Disk SSDNow V Series 40GB Accelerator Drive je např. vhodným řešením jako upgrade pro počítače, kde je již nainstalovaný klasický pevný disk, který může být nadále využíván pro uchovávání velkých objemů dat, zatímco disk SSDNow bude používán pro systém a frekventované aplikace.

Při použití standardně užívaného programu PCMark Vantage Advanced HDD Suite na PC s procesorem Intel Core 2 Duo E6550 obdržel 40GB Accelerator Drive skóre 13 883, přičemž pevný disk se 7200 ot. /m získal skóre 3 708. Program PCMark Vantage Advanced HDD Suite provádí sérii testů, jako je spouštění Windows Vista, importování fotografií, přidávání hudby do Windows Media Center a nahrávání aplikací. Skóre indikuje, jaké množství dat bylo přesunuto za sekundu. Rychlost sekvenčního čtení dosahuje podle údajů výrobce 170 MB/s a zápis pak 40 MB/s. Zajímavá je i spotřeba, která při aktivitě činní 0,15 wattu a v režimu spánku pak 0,06 wattu.     

Pevný disk Kingston SSDNow V Series 40GB Accelerator Drive je dle výrobce navržen tak, aby jeho instalaci zvládli i běžní uživatelé, kteří chtějí zvýšit současný výkon svého stolního počítače. V souladu se zřetelem společnosti Kingston na uživatelskou jednoduchost upgradu i pro počítačové začátečníky je tento pevný disk dodáván v univerzální sadě, která obsahuje klonovací software, rámečky ve velikosti 2,5" až 3,5", prodlužovací datové a napájecí kabely SATA a podrobný návod k instalaci. SSDNow V Series 40GB Accelerator Drive je navržen pro systémy stolních počítačů při zachování dosavadního pevného disku (HDD). Operační systém počítače a klíčové aplikace budou umístěny na SSD, zatímco veškerá data jako dokumenty, hudba, soubory a fotografie zůstanou na HDD.

Disk Kingston SSDNow V Series 40GB Accelerator Drive bude k dispozici od 9. listopadu 2009. Je na něj poskytována tříletá záruka a nepřetržitá technická podpora. Cena samotného disku má činit 2 011 Kč a celé instalační sady pro PC pak 2 124 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?