Hlavní navigace

AT&T usnadní českým studentům testy jejich nových dronů či zařízení IoT

24. 1. 2019

Sdílet

Ta byla otevřená včera v Ústavu telekomunikací a je pokračováním spolupráce mezi americkou společností AT&T a Ústavem telekomunikací FEKT.

„Studenti si v laboratoři vymyslí a zrealizují svůj vlastní projekt. K dispozici jim jsou mimo jiné vývojové soupravy dílů předních světových výrobců, jakým je například i společnost AT&T v oblasti internetu věcí a průmyslu 4.0 (IoT), bezdrátové komunikační moduly, sady senzorů, měřicí pracoviště či 3D tiskárna. Studenti si tak ověří funkčnost svého nápadu v praxi,“ nastínil hlavní cíl laboratoře Petr Číka z Ústavu telekomunikací.

Studenti si mohou navrhnout vlastní desku plošných spojů, osadit ji potřebnými součástkami a na 3D tiskárně vytisknout mechanické části pro finální produkt. Součástí laboratoře jsou také chytré měřící systémy, demo verze prvků chytré domácnosti nebo autonomní dron. Právě na vývoj autonomních dronů a chytrých technologií z oblasti internetu věcí se bude tato laboratoř zaměřovat.

Za novou laboratoří stojí dlouhodobá vzájemná spolupráce mezi společností AT&T a Ústavem telekomunikací. AT&T se podílela na financování IT systémů, hardwarových součástí a také vybavila laboratoř vývojovými soupravami dílů z oblasti IoT.

 „Jsme rádi, že máme možnost podporovat Vysoké učení technické v Brně a jejich novou laboratoř pro inovace. Touto podporou pokračujeme v našem závazku pro rozvoj a odborné vzdělávání jak studentů, tak i našich zaměstnanců. Specialisté z firmy AT&T každoročně poskytují studentům FEKT kontakt s praxí v podobě stáží či odborných přednášek,“ popsal úzké prpojení s univerzitou Ladislav Venc, Global Operations and Service Integration Manager ve společnosti AT&T Global Network Services Czech Republic.

Inovační laboratoř bude sloužit hlavně studentům studijních programů Telekomunikační a informační systémy a také Informační bezpečnost.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?