Hlavní navigace

Autodesk uvádí produkty ve verzích 2010

2. 4. 2009

Sdílet

Autodesk - produkty ve verzích 2010

 

Společnost Autodesk dnes oznámila nové verze softwarových produktů pro odvětví architektury a stavebnictví (AEC), které zvyšují atraktivitu řešení pro tvorbu informačního modelu budovy (BIM). Inovované softwarové portfolio Autodesku pro BIM zahrnuje řešení Autodesk Revit Architecture 2010, Autodesk Revit Structure 2010, Autodesk Revit MEP 2010, AutoCAD Civil 3D 2010 a Autodesk Navisworks 2010.

Softwarové portfolio Autodesku pro tvorbu informačního modelu budovy pomáhá dle slov tvůrců architektům, projektantům, investorům a dalším profesím v celém životním cyklu stavebního projektu ke snazší realizaci nápadů, efektivnějšímu využití digitálních návrhových dat a lepší komunikaci v rámci projektových týmů. Pomocí řešení postavených na metodě BIM mohou firmy přesněji provádět simulace a analýzy, tvořit varianty a vytvářet jejich vizualizace. Díky tomu může dojít ke snížení nákladů při realizaci stavby a zmírnění jejího dopadu na životní prostředí.

Platforma  Autodesk Revit 2010


Platforma Autodesk Revit, postavená na jednotném uživatelském rozhraní, nabízí soubor produktů pro projektantské profese ve stavebnictví. Inovovaná platforma Autodesk Revit rovněž dovoluje vyšší úroveň spolupráce v oblasti analýz z pohledu vlivů na životní prostředí. Jednotlivé produkty v rámci platformy obsahují tyto hlavní novinky:


Autodesk Revit Architecture 2010 (BIM pro architekty a designéry) umožňuje zákazníkům přesněji zachytit prvotní koncepční návrhy prostřednictvím:


o    Intuitivního pracovního prostředí pro koncepční návrh s cílem snáze vytvářet komplexní geometrické tvary.
o    Nového uživatelského rozhraní, které pracuje takovým způsobem, jakým architekt či projektant myslí, přičemž nabízí rychlejší a přehlednější designové workflow.
o    Inovovanou kompatibilitu s programy jako AutoCAD Civil 3D 2010, Autodesk 3ds Max Design 2010 a Autodesk Inventor 2010.

Autodesk Revit Structure 2010 (BIM pro projektanty statiky a dynamiky staveb) integruje multi-materiálový a nezávisle upravovatelný analytický model s cílem vytvořit efektivnější a přesnější dokumentaci, analýzy a návrhy. Uživatelé využijí hlavně:


o    Vylepšené možnosti koncepčního návrhu, modelování a analýzy pro zpracování komplexnějších architektonických forem.
o    Inovované uživatelské rozhraní s novou, nastavitelnou nástrojovou lištou.
o    Lepší výkonnost a kompatibilitu, včetně nativní 64bitové podpory.

Autodesk Revit MEP 2010 (BIM pro projektanty TZB) poskytuje zákazníkům nástroje pro návrhy systémů TZB a analýzu provozu budov, které pomáhají projektantům činit kvalifikovanější rozhodnutí. Verze 2010 poskytuje nové funkcionality včetně:


o    Výpočtu tepelného a chladícího výkonu, což umožňuje projektantům TZB určit energetickou náročnost budovy.
o    Vylepšeného gbXML exportu s možností vyzkoušet analytický model projektu ještě před exportem do gbXML souboru.
o    Lepší výkonnosti aplikace patrné zejména při manipulaci s velkými projektovými soubory.

AutoCAD Civil 3D 2010


AutoCAD Civil 3D 2010, výkonné BIM řešení pro návrháře inženýrských staveb, pomáhá projektovým týmům digitálně vyhodnotit dopravní, územní a ekologické projekty ještě před jejich zahájením. Nové funkcionality ve verzi AutoCAD Civil 3D 2010 zahrnují:


•    Nové aplikační menu, uživatelské rozhraní a rychle přístupná nástrojová lišta, které poskytují uživatelsky komfortní pracovní prostředí zvyšující produktivitu.
•    Lepší návrhové a analytické funkcionality umožňující uživatelům automatizovat rutinní kroky,  přitom analyzovat souvislosti v rámci projektu a tím optimalizovat výkonnost.
•    BIM workflow je nyní jednodušší. Díky široké podpoře souborových formátů a standardů interoperability, zefektivňuje a zrychluje spolupráci v rámci širokého návrhářského týmu.

Autodesk Navisworks 2010


Software Autodesk Navisworks 2010 (zahrnuje Autodesk Navisworks Review 2010, Autodesk Navisworks Simulate 2010, Autodesk Navisworks Manage 2010 a Autodesk Navisworks Freedom 2010) umožňuje projektantům a stavitelům sjednotit projektové části do jednoho synchronizovaného BIM modelu. Díky tomu, že umožňuje členům týmu  sdílet, kombinovat, revidovat a zdokonalovat detailní 3D model jakékoliv velikosti a formátu, jsou aplikace Autodesk Navisworks důležitou součástí BIM workflow. Novinky produktového portfolia Autodesk Navisworks zahrnují:


•    Vylepšení uživatelského prostředí zvyšující produktivitu.
•    Rozšíření nástrojů pro měření a řezy, které umožňují urychlit proces revizí.
•    Vyšší úroveň kompatibility pro lepší spolupráci.

Autodesk 3ds Max Design 2010


Autodesk 3ds Max Design umožňuje architektům, designérům a specialistům na vizualizace zkoumat, vyhodnocovat a komunikovat kreativní nápady—od prvotního konceptu až k finální prezentaci ve filmové kvalitě. 3ds Max Design nabízí digitální kontinuitu s produktovými řadami  AutoCAD, Autodesk Revit a Autodesk Inventor umožňující využít již jednou použitá návrhová data k vizualizaci. Nové prvky v Autodesk 3ds Max Design 2010 zahrnují:


•    Více než 100 nových modelovacích nástrojů usnadňuje designérům samotnou tvorbu návrhu a následně umožňuje zdokonalovat vzhled návrhu prostřednictvím nového zobrazení ve fotorealistické kvalitě.
•    Interaktivní světelnou analýzu, která pomáhá uživatelům iterovat rychleji, vyhodnocovat ekologické aspekty řešení a vyhnout se nákladným chybám v raném stadiu návrhového procesu.
•    Bohatou knihovnu efektů a renderovací inovace v oblasti obrazové stability pro přesvědčivou komunikaci vize.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality