Hlavní navigace

AVG otevírá v Brně výzkumné centrum

6. 4. 2009

Sdílet

AVG - nové výzkumné centrum v Brně

 

Malware TRAP Centrum (používá se také zkratka M-TRAP, jež vychází ze slov Trending, Reporting, Analysis and Prevalence), které společnost AVG Technologies (dříve Grisoft) dnes představila, bude shromažďovat a analyzovat informace o nejrůznějších formách malware, což je škodlivý software všeho druhu.

AVG Technologies na uvedeném projektu silně spolupracuje s Fakultou informačních technologií Vysokého učení technického v Brně (VUT FIT). Není bez zajímavosti, že pracoviště M-TRAP je situováno přímo v prostorách fakulty na ulici Božetěchova.

Jaká výzkumná činnost se bude v novém centru vyvíjet? Odborníci zde budou zkoumat škodlivé kódy v laboratorním prostředí - pozorovat jejich vlastnosti a vytvářet systémy, které umožní jejich detekci či likvidaci. Výsledky prvních projektů by měly být známy již za dva měsíce, potřebné laboratorní podklady pro zkoumání přitom společnost získává od svých více než 80 milionů zákazníků, uživatelů antivirového programu AVG. Podobná výzkumná centra AVG Technologies již delší dobu provozuje v USA, konkrétně na východním a západním pobřeží severoamerického kontinentu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?