Hlavní navigace

Do spamového koše se po Novém roce mohla dostat i běžná pošta

4. 1. 2010

Sdílet

Do spamového koše se po Novém roce dostala i běžná pošta

Do spamového koše člověk jen tak nezabloudí. Obvykle také není důvod - právě antispamové filtry, které sem poměrně spolehlivě hází podezřelé zprávy, jsou jedním z pilířů solidní funkčnosti emailových klientů a schránek. Jinak bychom byli zaplaveni spamem.

Jenže technika občas selže. A stalo se to hned na začátku roku 2010, kdy několik prvních dní putovaly mnohé regulérní emaily právě do spamového koše. Na vině je chyba v antispamovém programu Spamassassin. Ten jako jedno z kritérií pro výběr spamů používá datum ve vzdálené budoucnosti. Někdo přitom zapomněl, že toto datum je nastaveno v příslušném headeru následovně:

"X-GMX-Antispam: 5 (Score=6.300;BAD_ENC_HEADER,FH_DATE_PAST_20XX)"

Výsledkem bylo, že i rok 2010 začal být považován za "škodlivý". Proto skončily mnohé emaily ve spamovém koši. Pochopitelně se tak stalo u klientů, které používají právě Spamassassin. Jelikož jde ale o jeden z nejrozšířenějších antispamových programů, šlo o problém velice rozsáhlý. Nyní už by měl být vyřešen. Přesto se ale vyplatí prohlédnout spamový koš, zda v něm neskončilo něco důležitého.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?