Hlavní navigace

Bing rozjíždí vyhledávání pomocí obrázků

17. 9. 2009

Sdílet

Bing rozjíždí vyhledávání pomocí obrázků

Google nemá z konkurenčního internetového vyhledávače Bing od Microsoftu strach nadarmo. Již před časem utvořil interní skupinu, která se má na Bing podívat zblízka a tak nějak neoficiálně z toho vyplývá, že by mohla možná i něco odkoukat, což samozřejmě nikdo z Google potvrdit nechce.

Pravdou je, že Bing získává stále větší podíl - zejména na americkém - trhu a rozjíždí nové a nové funkce. Naposledy své portfoilo rozšířil o takzvaný Visual Search. Tedy vyhledávání prostřednictvím obrázků.

Jistě už se vám někdy přihodilo, že jste sice věděli, co hledáte a jak to vypadá, ale nemohli jste si vzpomenout na název. Přesně v takových situacích vyhledávání pomocí obrázků výrazně napomůže.

V určitých kategoriích se vám zobrazí obrázky či fotografie, které je potom nejrůznějšími filtry možné prosívat, až se uživatel dostane ke kýženému výsledku. Hodí se to zejména při nakupování elektroniky apod.

Česká verze však zatím není ničím více než vylepšeným Live Search. Na najetí na plnohodnotný Bing systém se u nás teprve čeká.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?