Hlavní navigace

Google Chrome ve verzi 3.0 je již k dispozici

17. 9. 2009

Sdílet

Google Chrome ve verzi 3.0

Třetí verze Google Chrome sice byla dostupná už několik měsíců, ale pouze v betaverzi. Nyní se zájemci konečně dočkali oficiální verze, u níž se nemusí obávat žádných bezpečnostních komplikací. Současná verze má označení 3.0.195.21 a přídomek "Stable".

Nová verze tohoto prohlížeče má jinak zpracovanou úvodní stránku s odkazy na nejčastěji navštěvované weby, podporuje nejrůznější témata a především nabízí vyšší rychlost, což bylo doménou tohoto prohlížeče již od počátků. Díky vylepšenému Javascript enginu V8 je teoreticky o pětadvacet procent rychlejší než jeho předchůdce.

Verze 3.0 také odstranila dvě poměrně závažné bezpečnostní chyby předchozích verzí. Google Chrome ostatně zatím těží z toho, že ho využívá jen několik procent internetové populace a u hackerů tak zatím není tolik oblíbený jako oblíbenější Firefox nebo Internet Explorer.

Popularita Chrome však velmi rychle stoupá, a na to, že se objevil teprve před rokem, je jeho několikaprocentní podíl na trhu s internetovými prohlížeči slušný. Třetí verze by mu v tomto směru měla jedině pomoct.

Novou verzi prohlížeče Google Chrome lze stahovat zde, pokud již tento software využíváte, můžete vyčkat na funkci automatického updatu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?