Hlavní navigace

Canon představil nové modely tiskáren řady Pixma

7. 2. 2011

Sdílet

Mezi novinky patří kompaktní tiskárna A3+ řady Pixma iX6550, která se vyznačuje vyšší rychlostí, menší velikostí a vyspělým softwarem a je přibližně o 30 % menší než její předchůdce. Dále tři nové multifunkční modely pro prostředí domácích kanceláří Pixma MX420, Pixma MX410 a Pixma MX360 a také multifunkční kancelářské zařízení s automatickým podavačem dokumentů (ADF) umožňujícím využití pokročilých funkcí pro automatické oboustranné skenování, kopírování, faxování a tisk Pixma MX885.

Pixma iX6550 nahrazuje model Pixma iX4000. Nabízí plnou škálu funkcí pro provádění každodenních kancelářských úloh včetně tisku velkých tabulek, zpravodajů a rozvrhů; je tak ideální pro náročné uživatele v domácnostech a kancelářích, kteří vyžadují výjimečnou kvalitu pro tisk fotografií a dokumentů. Tiskárna  využívá inkousty na bázi barviva pro tisk výjimečně kvalitních fotografií s miniaturními kapičkami inkoustu o velikosti 1 pl a maximálním tiskovým rozlišením 9600 dpi. Při tisku dokumentů dosahuje rychlosti tisku ISO ESAT přibližně 11,3 obr./min černobíle a 8,8 obr./min barevně. Bezokrajové fotografie formátu 10 x 15 cm v kvalitě fotolaboratoře tiskne zhruba za 36 sekund.

Tiskárny Pixma MX420, Pixma MX410 a Pixma MX360 nahrazují starší modely Pixma MX350, Pixma MX340 a Pixma MX320 a jsou vybavena praktickými kancelářskými funkcemi včetně plně integrovaného automatického podavače dokumentů (ADF) a vysokorychlostního faxu Super G3 se schopností ukládání do paměti pro zálohování kopií faxů. Umožňují také snadné vytváření PDF souborů přímo v zařízení a jejich ukládání na USB, paměťové karty nebo v počítači. Modely Pixma MX420 a Pixma MX410 rovněž nabízejí připojení Wi-Fi n pro snadné sdílení na síti a model Pixma MX420 je vybaven barevným TFT displejem s úhlopříčkou 6,2 cm. Pixma MX420 a Pixma MX410 dosahují rychlosti ISO ESAT přibližně 8,7 obr./min pro černobílý a 5,0 obr./min pro barevný tisk. Bezokrajovou fotografii formátu 10 x 15 cm dokáží vytisknout za přibližně 42 sekund. Pixma MX360 tiskne rychlostí ISO ESAT 8,4 obr./min černobíle a 4,8 obr./min barevně a bezokrajovou fotografii 10 x 15 cm vytiskne za přibližně 43 sekund. Technologie tiskových hlav FINE generuje miniaturní kapičky inkoustu o velikosti 2 pl a umožňuje dosažení rozlišení tisku až 4800 dpi.

Poslední v úvodu zmíněný model Pixma MX885 se vyznačuje černým designem; tento model je vybaven novým uživatelským rozhraním duálního panelu funkcí.  Vyznačuje se výrazným zvýšením tisku dokumentů a fotografií. Jako vysoce produktivní řešení pro domácnosti a kanceláře Pixma MX885 nabízí rovněž připojení Wi-Fi a Ethernet pro snadné sdílení po síti.

Součástí modelu Pixma MX885 je 5 individuálních samostatně vyměnitelných inkoustů pro optimalizaci využití inkoustu a černý pigmentový inkoust pro čistý ostrý text.  Pixma MX885 využívá inkousty na bázi barviva pro tisk výjimečně kvalitních fotografií pomocí miniaturních kapiček inkoustu o velikosti 1 pl v maximálním tiskovém rozlišení 9600 dpi. Při tisku dokumentů dosahuje rychlosti ISO ESAT přibližně 12,5 obr./min pro černobílý a 9,3 obr./min pro barevný tisk; bezokrajové fotografie formátu 10 x 15 cm tiskne v kvalitě fotolaboratoře za zhruba 20 sekund.

Model Pixma MX885 disponuje také funkcí Quick Start pro okamžité uvedení do provozu ihned po zapnutí. Uživatelé tak mohou takřka ihned tisknout, kopírovat a skenovat. Je rovněž vybaven plně integrovaným vysokorychlostním ADF s funkcí oboustranného tisku umožňujícím rychlé skenování, kopírování nebo faxování oboustranných dokumentů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?