Hlavní navigace

Casablanca INT otevírá nový datový sál

6. 10. 2010

Sdílet

Nový sál má nabídnout celkem 114 zákaznických pozic s vysokou mírou integrace. Je připraveno 40 full racků, 24 ½ racků a 48 ¼ racků na ploše s nepřetržitým monitoringem prostředí (teplota, vlhkost, záplava), fyzické bezpečnosti (kamerový systém Axis, klíčový systém Mul-T-Lock) i chladících a energo systémů.

„Pro chlazení jsme použili tzv. In-Row systém, který přísně separuje studené a teplé zóny jmenovaného prostoru. Jedná se o uzavřené studené uličky, kde probíhá kontrolované proudění vzduchu s teplotním spádem 20 – 35 °C a plynulou regulací ventilátorů jednotek v hodnotě 20% plus. V každé uličce máme redundanci n+n,“ vysvětluje Luboš Pinkava, technologický ředitel společnosti Casablanca INT.

Další vlastnost z oblasti energetiky se týká modulárních UPS. Konkrétně dvou nezávislých větví A + B, které se zde objevují údajně poprvé v historii. Nezávislé zálohované energetické větve jsou poskytovány již v rámci standardu pro full i ½ rack. Celý systém UPS s vysokou efektivitou (96,5%) je distribuovaný bez řídící jednotky a zabírá  5m² prostoru. Celkový dostupný elektrický příkon tohoto datového sálu je 250 kW.

Provozovatele také upozorňuje na vyřešení elektronické požární signalizace a stabilního hasicího zařízení. Nový datový sál společnosti Casablanca INT je vybaven systémem VESDA – tedy zařízením včasné detekce minimální hladiny kouře a doplněn optokouřovými čidly v podlaze.

V novém datovém sále budou poskytovány zákazníkům služby dosavadní kategorie  ServerHousing a spolu s nimi je prostor určen i pro nové služby z oblasti Serverových řešení, zejména virtuální, dedikované a managed servery.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?